Reklama
reklama

Archeopark v Pavlově a mikulovský zámek nabízí atraktivní říjnový program

Hlavní sezóna na zámku v Mikulově a v Archeoparku Pavlov je již za námi, pestrý doprovodný program však pokračuje i v říjnu. Těšit se můžete například na Mezinárodní den archeologie, který ovšem letos dostane podobu celého víkendu.

V sobotu 16. 10. otevře své brány archeopark a v neděli se můžete těšit na program na mikulovském zámku.  V tyto dny bude vstup do archeologických expozic zdarma.

Během sobotního programu v Archeoparku Pavlov bude k vidění originál lebky tzv. Pavlovského vlka, jednoho z nejdůležitějších nálezů, který otevírá otázku vztahu mezi pravěkými lidmi a divokými zvířaty. Originál zapůjčil Archeologický ústav Akademie věd v Brně a uvidíte ho nejenom tento, ale i následující víkend od 22. do 24. října.

Výstava originálu lebky je pomyslným vyvrcholením výstavy Vlk z Pavlova, která je plná informací o tomto významném nálezu, ale také fotografií vlků ze všech koutů planety.

A Archeoparku Pavlov můžete přejet několik kilometrů do Mikulova, kde se bude v sobotu 16. 10. večer konat speciální kurátorská prohlídka výstavy Keltové pod Pálavou, kterou připravilo Regionální muzeum v Mikulově ve spolupráci s Masarykovou univerzitou a Univerzitou Palackého v Olomouci, nebo také Moravským zemským muzeem. Výstava představuje významné nálezy z doby před 2000 lety a návštěvníci mají unikátní příležitost projít si ji s jejími autory a zeptat se jich na cokoliv je bude zajímat.

Nedělní den už pak bude věnovaný čistě archeologickým sbírkám zámku. Kromě volného vstupu do expozic Keltové pod Pálavou a Římané a Germáni v kraji pod Pálavou se mohou návštěvníci těšit na aktivity pro děti v obou expozicích, které jim hravým a interaktivním způsobem přiblíží život našich předků.

Pro ty, kteří archeologii příliš nefandí jsou připraveny speciální kurátorské prohlídky každou říjnovou neděli.

  1. 10. provede návštěvníky MgA. Adam Vrbka výstavou Dílna 2021, která představuje to nejlepší ze současného umění a výtvarné sympozium Dílna, které se koná každoročně v létě na mikulovském zámku.
  2. 10. Mgr. Kristýna Jandová vtáhne návštěvníky do barokních sbírek v expozici Touha a důstojnost, kde jsou vystaveny útržky z kdysi velkolepých Dietrichsteinských sbírek.
  3. 10. na ni naváže Mgr. Miroslav Koudela, který zájemcům pootevře dveře do zámecké knihovny.

Všechny kurátorské prohlídky začínají v 17:00 a více informací o nich najdete na webu www.rmm.cz

Autor: 
PR
Aktuálně
Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR) se už počtvrté spojilo s nadačním fondem Muži proti rakovině, který je organizátorem akce Movember v České republice. Tramvaje, trolejbusy a autobusy v...
27.10.2021 - 08:01
Ve čtvrtek 28. října 2021 je nejen Den vzniku samostatného československého státu, ale také svátek pro sportovní fandy. Od 15:20 se totiž v hale Vodova odehraje brněnské futsalové derby.
26.10.2021 - 13:49
Železniční nehoda včera večer zastavila provoz na trati v Rájci-Jestřebí na Blanensku.
26.10.2021 - 08:18
Zlato bylo vždy ozdobou a znamením elit. Zlato symbolizuje vznešenost, bohatství a moc, dává pocit hojnosti, lesku a bohatství.
25.10.2021 - 14:09
Na muže postávajícího v houští nedaleko školy upozornila strážníky v pátek odpoledne žena procházející jednou z komárovských ulic.
25.10.2021 - 08:18
Bagry, ale i stavební stroje a technika. Brňané se mohou v následujících měsících těšit v ulicích svého města na čilý ruch. Proměňovat se bude neustále Mendlovo náměstí, novinky čekají Staré Brno i...
24.10.2021 - 14:01
Komentáře