Reklama
reklama

Aplikace dokážou ulehčit život v Brně

Mobilní aplikace postupně přestávají být doménou pouze mladých lidí. Například sociální sítě Facebook nebo Instagram si našly své uživatele i mezi staršími lidmi. Pro některé ale stále zůstávají spíše španělskou vesnicí než každodenní zábavou. Pokud však zvládnete ovládat sociální sítě, měli byste se dozvědět i o aplikacích, které vám mohou být opravdu užitečné. Redakce Centrum news takový výběr aplikací pro ulehčení života v Brně přináší.

 Kdy mi jede autobus?

První aplikace, kterou představíme, je oficiální aplikace Dopravního podniku města Brna. Jmenuje se DPMBinfo, a jak už pravděpodobně tušíte, přináší aktuální informace o městské hromadné dopravě v Brně. Aplikace cestujícím rychle vyhledá, odkud a za jak dlouho jim jede nejrychlejší spoj. Kromě toho se mohou dozvědět, kde přesně se aktuálně tramvaj, autobus nebo trolejbus nachází. V aplikaci si také mohou cestující zakoupit SMS jízdenku nebo se podívat, jaké změny v dopravě Brňany čekají.

Kudy mám jet, a kterým ulicím se vyhnout?

Pro řidiče existuje hned několik aplikací, které pomohou dostat se co nejsnáze do určeného cíle. Například Brněnské komunikace mají oficiální aplikace rovnou dvě. Jednou z nich je DIC Brno, a druhá se jmenuje Brňáci pro Brno. Obě pomáhají řidičům vyhnout se omezením na silnicích, uzavírkám, zácpám či pracím na silnicích. V DIC Brno si mohou řidiči zvolit, které informace je zajímají. Kromě varování o omezení provozu aplikace najde také parkoviště, semafory a kamery. Druhá aplikace může Brňanům po registraci ukázat dokonce nefunkční lampy.

Kdy bude v mé ulici blokové čištění?

Pokud zapomenete na blokové čištění, odtah auta vám už nehrozí. Nicméně tučná pokuta stále ano. Díky aplikaci s názvem Blokové čištění se jí však můžete vyhnout. Rudou barvou vám ukáže, kde a kdy čištění probíhá. Fialovou barvou jsou vyznačeny ty ulice, kde blokové čistění proběhne do sedmi dnů.

Kde najdu nejbližší kontejner na tříděný odpad?

Také odpadová firma Sako má svou vlastní aplikaci. Třídění odpadu v Brně lidem ukáže, kde najdou nejbližší kontejnery na tříděný odpad. Aplikace samozřejmě ukáže, na jaký odpad slouží. Kromě toho se však lidé mohou dozvědět, které dny v týdnu se kontejner vyváží i kolik odpadu se do něj vejde.

Jak se levně najíst?

Nemáte rádi, když se plýtvá jídlem, a rádi byste ušetřili nějakou kačku? Tak pro to je určená aplikace Nesnězeno, kde najdete přehled neprodaných meníček za sníženou cenu. Restaurace tak nemusí jídlo vyhazovat a vy můžete ušetřit. Stačí si vybrat restauraci a jídlo si zarezervovat a vyzvednout.

Jedna aplikace, mnoho informací

Poslední aplikací, kterou vám přestavíme, je EasyBrno, která poradí téměř s čímkoliv. Aplikace je rozdělená do 5 kategorií. První z nich je Doprava. Lidé zde zjistí třeba to, kde jsou ve městě stojany na kola nebo parkoviště. Druhou kategorií je Volný čas, která pomáhá dospělým i dětem najít vhodnou volnočasovou aktivitu. Třetí kategorií je Pomoc, která shromažďuje užitečné informace například o tom, kde se nachází nejbližší defibrilátor, zubní ordinace, nebo kam volat, když máte havárii vody. Díky kategorii Potřebuji najdete nejbližší veřejné toalety, bankomaty či poštu. Poslední kategorie Jídlo vám pomůže, když vás ve městě přepadne hlad.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ve spolupráci s praktickými lékaři začalo očkování seniorů 80+.
20.01.2021 - 14:49
Křikem a sprškou nadávek na sebe v pátek navečer upozornila pětice dívek na Mendlově náměstí po vystoupení z tramvaje číslo jedna.
19.01.2021 - 09:16
Dnes začalo po sedmé hodině ranní ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně očkování registrovaných seniorů. Všechny termíny, uvolněné zatím do konce příštího týdne, jsou plné.
18.01.2021 - 13:55
Očkovací centra začnou fungovat od března a denně v každém z nich naočkují až tisícovku lidí.
18.01.2021 - 05:19
Počasí s teplotami kolem bodu mrazu mohou lákat návštěvníky k pozvolna zamrzajícím vodním plochám.
17.01.2021 - 10:51
Navýšení skládkovacích poplatků, k němuž došlo od ledna tohoto roku v souvislosti s novým zákonem o odpadech, se Brňanů týkat nebude. Podle nové legislativy se poplatek za komunální odpad, ukládaný...
15.01.2021 - 10:14
Komentáře