Reklama
reklama

„Otevřené školy musí být priorita,“ vyzvaly vládu desítky starostů

Starostové obcí sdružených v dobrovolném svazku Region Cezava na Brněnsku se spojili v požadavku směřujícím k řešení aktuální situace ve školství.

„Žádáme neodkladné dokončení všech příprav vedoucích ke znovuotevření škol, a to zejména zajištění testování žáků a urychlené provedení očkování učitelů i nepedagogického personálu,“ píší v otevřeném dopise, ke kterému se připojují další starostové.

Iniciátor dopisu, starosta Moutnic Antonín Vymazal je přesvědčený, že situaci je nutné řešit právě teď: „Zbývá několik dní do konce tvrdých opatření a už dnes je jasné, že budou pokračovat i nadále, ale taky už dnes musí být učiněny kroky k tomu, aby se děti a studenti mohli vrátit do škol prezenčně.“

Podobný názor sdílí i ředitel Základní školy Telnice Petr Gabrhel: „Nesmíme v žádném případě usnout na vavřínech, ale je nutné už nyní vést úvahy nad tím, kdy a jak školy otevřít. My můžeme dát sice nějaké návrhy, jak by to bylo nejefektivnější, ale kompetentní osoby by měly stanovit rámec, např. jak bude probíhat testování žáků a pedagogů a další kroky s otevíráním spojené.“

Hlavním cílem dopisu je vyvolat diskuzi vedoucí k řešení a dát najevo nesouhlas s postupem, kde jsou školy až na posledním místě.  Podepsaní starostové si uvědomují, že otevření škol budou muset provázet zpřísněná hygienická opatření a možná i pravidelné testování.

„Vyzýváme vládu, abychom čas vykoupený tvrdým lockdownem nepromarnili a udělali všechno proto, aby mělo otevírání škol prioritu. Máme za sebou dva týdny, tak ať to zase neřešíme na poslední chvíli. Jsme připraveni pomoci. Jsou to naše školy a děti našich sousedů a jsme tady pro ně. Jediné, co od ministerstva potřebujeme jsou informace, co a jak bude potřeba, abychom se mohli nachystat. Prosíme jen o to, aby s námi normálně mluvili,“ doplňuje jeden ze signatářů dopisu Těšanský starosta Miroslav Zborovský.

TZ

Autor: 
redakce
Aktuálně
Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR) se už počtvrté spojilo s nadačním fondem Muži proti rakovině, který je organizátorem akce Movember v České republice. Tramvaje, trolejbusy a autobusy v...
27.10.2021 - 08:01
Ve čtvrtek 28. října 2021 je nejen Den vzniku samostatného československého státu, ale také svátek pro sportovní fandy. Od 15:20 se totiž v hale Vodova odehraje brněnské futsalové derby.
26.10.2021 - 13:49
Železniční nehoda včera večer zastavila provoz na trati v Rájci-Jestřebí na Blanensku.
26.10.2021 - 08:18
Zlato bylo vždy ozdobou a znamením elit. Zlato symbolizuje vznešenost, bohatství a moc, dává pocit hojnosti, lesku a bohatství.
25.10.2021 - 14:09
Na muže postávajícího v houští nedaleko školy upozornila strážníky v pátek odpoledne žena procházející jednou z komárovských ulic.
25.10.2021 - 08:18
Bagry, ale i stavební stroje a technika. Brňané se mohou v následujících měsících těšit v ulicích svého města na čilý ruch. Proměňovat se bude neustále Mendlovo náměstí, novinky čekají Staré Brno i...
24.10.2021 - 14:01
Komentáře