Reklama
reklama

Šance na první pětku se vzdálila.

Orli na půdě Villachu stahovali manko z 1:4, závěrečná hra bez brankáře za stavu 2:4 jim však přinesla jedinou trefu. Při výhře Grazu v Linzi tak současná ztráta na nejlepší pětku činí pět bodů. Nadcházející zápas znojemští hokejisté sehrají doma v pátek s Grazem.

Znojemští hráči si mohli zapsat skvělý začátek. Již v úvodní minutě zápasu se do šance dostala druhá formace Orlů, Flick ani Berisha ovšem domácího gólmana nepřekonali. Jako první se tak radoval Villach. Patrick Bjorkstrand si výborně najel do středu útočného pásma a střelou pod lapačku navrátivšího Lassily otevřel skóre. To se mohlo znovu měnit v polovině třetiny, finský brankář v dresu Znojma ale předvedl skvělé dva zákroky.

Do druhé části vstupovali Orli v oslabení, které po minutě a půl potrestal Jamie Fraser. Znojemský celek se do zápasu vrátil v osmadvacáté minutě, když si premiérovou branku v jeho barvách připsal Martin Kosnar, když uspěl po přihrávce Bowlese. Radost však trvala jen 134 vteřin. Autor druhé branky rakouského týmu přenechal puk spoluhráči, kterým byl Jerry Pollasrone, a ten švihem donutil Lassilu potřetí tahat puk z branky. Ve zbytku třetiny měli Orli šanci na snížení, nevyužili ovšem přesilovku pět na tři. Neujala se ani střela McRae ze závěru třetiny.

Rakouský soupeř mohl hrát více v klidu. Potvrdil to pouhých třicet vteřin po začátku části, když Stefan Bacher využil příležitosti na levém křídle. Znojemští hokejisté za tři minuty dokázali korigovat zásluhou Philipa McRae, který se trefil pod výstroj Maxwella. Další šance přišly až v posledních šesti minutách. Za Orly se neprosadil Radim Matuš, za Villach byl neúspěšný Karlsson. Znojemští hokejisté ještě vsítili kontaktní branku, ani úspěch Jakuba Stehlíka však na konečné body nestačil.

Branky a nahrávky: 7. Bjorkstrand (Pollastrone, Reid), 22. Fraser (Reid, Schmidt), 30. Pollastrone (Fraser), 41. Bacher (Lahti) – 28. Kosnar (Bowles, Bartoš), 44. McRae (Čermák, Flick), 58. Stehlík (Bořuta, Luciani).
Rozhodčí: Sewell, Zrnić – Nothegger, Riecken.
Vyloučení: 6:6.
Využití: 1:0.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Povinné nošení respirátorů a hlavně začátek povinného testování zaměstnanců ve firmách s sebou nese zvýšené množství tohoto odpadu a manipulace s ním. Ve snaze přispět k minimalizaci rizika nákazy a...
05.03.2021 - 11:12
Zaměstnanci Dopravního podniku města Brna se budou testovat na covid-19 přímo v areálech podniku. Testovací místo dopravce zvolil netradičně, ale stylově, využije pro něj i pivní tramvaj ŠalinaPub,...
04.03.2021 - 13:02
Brněnské Ústřední autobusové nádraží Zvonařka prošlo zásadní rekonstrukcí. Stojí za ní ateliér CHYBIK+KRISTOF, který opravu sám spoluinicioval. Provoz nádraží se už plně obnovil, pracovat se ale...
03.03.2021 - 09:35
Na vlastní porušení vládních nařízení v sobotu nezvyklým způsobem upozornil osmatřicetiletý muž.
02.03.2021 - 14:00
Hejtman Jan Grolich včera představil centra v ostrém provozu. Konkrétně v Hodoníně v kulturním domě ještě včera dostalo vakcínu 52 lidí.
02.03.2021 - 09:29
Blížící se zpřísnění mimořádných opatření přivedlo včera před sedmou hodinou ráno do Úrazové nemocnice pacienta, který se tam domáhal ošetření.
01.03.2021 - 08:38
Komentáře