Reklama
reklama

Čtyři z deseti lidí by se vyspali s robotem, tvrdí studie

Nový průzkum zahrnující 1200 účastníků odhaluje některé zajímavé myšlenky o robotech včetně toho, jak by mohla vypadat budoucnost lidského sexu.
Fembot   Foto: Michal Večeřa
Sexbot    Foto: Michal Večeřa

Umělá inteligence (AI - artificial intelligence), tedy roboti, jsou dlouhodobě spekulovaným a zkoumaným tématem. Jejich role už dávno nepatří jen budoucnosti, ale stávají se postupně moderní realitou. Zatímco inteligentní stroje beroucí lidem práci a ovládající svět patří naštěstí stále do žánru sci-fi, takzvaní sexboti jsou už několik let realitou. A zdaleka už nejde o tak rozpačitá udělátka, jako stroj na líbání na dálku od Howarda z Teorie velkého třesku!

“Roboti i v různých sexualizovaných formách dlouho figurují v lidské kultuře. Vzpomeňte si třeba na svalnatého Robocopa nebo ženské femboty svádějící Austina Powerse. Jsem toho názoru, že v sexuálních službách roboti své místo najdou a pro část mužů, možná i žen, zastoupí partnera i citově. Můžeme to vidět na realistických silikonových pannách, ke kterým mají někteří lidé opravdu romantický vztah. Ale myslím si, že většina lidí chce od vztahu víc, a právě ta partnerská dynamika je něco, co roboti nebudou moci nabídnout. Jsem tedy optimista a záplavy osamělých lidí žijících s robotickým partnerem bych se nebál,” říká Vojtěch Sláma, zakladatel online sexshopu Yoo.cz, který pomáhá Čechům k vyšší kvalitě intimního života.

Jak blízko jsou lidé ochotní si pustit roboty k tělu zjišťovala v novém průzkumu technologická firma Tidio, která vyvíjí takzvané chatboty - softwarové roboty, které s námi komunikují například na některých eshopech. To nejzajímavější zjištění? Téměř 42 % všech dotázaných řeklo, že by s robotem měli sexuální vztah. Jen o něco méně, 39 % respondentů, věří, že by mohli mít romantický vztah s umělou inteligencí. Liší se v tom ale jednotlivá pohlaví - pozitivně se vyjádřilo 43 % mužů a 33 % žen.

Průzkum však mapoval i postoje lidí k zapojení robotů do dalších životních situací. Celých 78 % dotázaných uvedlo, že by neměli problém s robotem uklízejícím jejich dům. Podobně by 70 % respondentů akceptovalo robota připravujícího jídlo a 68 % by nechalo umělou inteligenci plánovat svůj rozpočet a platit daně. Pokud jde o riskantnější činnosti, 52 % dotázaných by robotu svěřili chirurgickou operaci, a 57 % řízení leteckého provozu. Kromě toho by 60 % uvítalo samořízené taxi a 54 % by nechalo AI rozhodovat o ekonomice země. Nechme se tedy překvapit, zda budeme mít možnost vybírat robotického kandidáta v některých budoucích volbách. Dali byste mu svůj hlas?

Zdroj: addicts.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
První nákladní automobil pro svoz odpadu plně na elektrický pohon má Brno. Jde o Volvo FE Electric, patří městské společnosti SAKO Brno a do brněnských ulic vyjede v druhé polovině srpna.
17.08.2022 - 14:08
Závěrečná srpnová šňůra unikátních open-air divadelních představení na nádvořích moravských a českých zámků a hradů Strašidlo cantervillské se rozjede v úterý 16. srpna na Slezskoostravském hradě,...
16.08.2022 - 14:47
Čerstvě rozbitou lavičku míjeli o víkendu návštěvníci Schreberových zahrádek.
15.08.2022 - 05:25
Místo horníků a dělníků v automobilkách se „nejrizikovějším“ zaměstnáním za loňský rok stala práce ve zdravotnictví a sociální péči, alespoň podle počtu uznaných nemocí z povolání. Skladbu osob...
14.08.2022 - 11:23
Jeden ze tří brněnských eko domečků představuje návštěvníkům, jak by mohlo vypadat bydlení budoucnosti a zároveň slouží jako zábavná vzdělávací pomůcka. Střecha dřevěného domku je osazena zeleným...
13.08.2022 - 13:41
Batch, největší dávka klubové hudby v brněnské historii, propojí ve dnech 30. 9. - 1. 10. třináct klubů pestrým nadžánrovým hudebním programem za jednotné vstupné. Akci pořádá BACH - Brněnská...
12.08.2022 - 13:46
Komentáře