Reklama
reklama

Čtyři z deseti lidí by se vyspali s robotem, tvrdí studie

Nový průzkum zahrnující 1200 účastníků odhaluje některé zajímavé myšlenky o robotech včetně toho, jak by mohla vypadat budoucnost lidského sexu.
Fembot   Foto: Michal Večeřa
Sexbot    Foto: Michal Večeřa

Umělá inteligence (AI - artificial intelligence), tedy roboti, jsou dlouhodobě spekulovaným a zkoumaným tématem. Jejich role už dávno nepatří jen budoucnosti, ale stávají se postupně moderní realitou. Zatímco inteligentní stroje beroucí lidem práci a ovládající svět patří naštěstí stále do žánru sci-fi, takzvaní sexboti jsou už několik let realitou. A zdaleka už nejde o tak rozpačitá udělátka, jako stroj na líbání na dálku od Howarda z Teorie velkého třesku!

“Roboti i v různých sexualizovaných formách dlouho figurují v lidské kultuře. Vzpomeňte si třeba na svalnatého Robocopa nebo ženské femboty svádějící Austina Powerse. Jsem toho názoru, že v sexuálních službách roboti své místo najdou a pro část mužů, možná i žen, zastoupí partnera i citově. Můžeme to vidět na realistických silikonových pannách, ke kterým mají někteří lidé opravdu romantický vztah. Ale myslím si, že většina lidí chce od vztahu víc, a právě ta partnerská dynamika je něco, co roboti nebudou moci nabídnout. Jsem tedy optimista a záplavy osamělých lidí žijících s robotickým partnerem bych se nebál,” říká Vojtěch Sláma, zakladatel online sexshopu Yoo.cz, který pomáhá Čechům k vyšší kvalitě intimního života.

Jak blízko jsou lidé ochotní si pustit roboty k tělu zjišťovala v novém průzkumu technologická firma Tidio, která vyvíjí takzvané chatboty - softwarové roboty, které s námi komunikují například na některých eshopech. To nejzajímavější zjištění? Téměř 42 % všech dotázaných řeklo, že by s robotem měli sexuální vztah. Jen o něco méně, 39 % respondentů, věří, že by mohli mít romantický vztah s umělou inteligencí. Liší se v tom ale jednotlivá pohlaví - pozitivně se vyjádřilo 43 % mužů a 33 % žen.

Průzkum však mapoval i postoje lidí k zapojení robotů do dalších životních situací. Celých 78 % dotázaných uvedlo, že by neměli problém s robotem uklízejícím jejich dům. Podobně by 70 % respondentů akceptovalo robota připravujícího jídlo a 68 % by nechalo umělou inteligenci plánovat svůj rozpočet a platit daně. Pokud jde o riskantnější činnosti, 52 % dotázaných by robotu svěřili chirurgickou operaci, a 57 % řízení leteckého provozu. Kromě toho by 60 % uvítalo samořízené taxi a 54 % by nechalo AI rozhodovat o ekonomice země. Nechme se tedy překvapit, zda budeme mít možnost vybírat robotického kandidáta v některých budoucích volbách. Dali byste mu svůj hlas?

Zdroj: addicts.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR) se už počtvrté spojilo s nadačním fondem Muži proti rakovině, který je organizátorem akce Movember v České republice. Tramvaje, trolejbusy a autobusy v...
27.10.2021 - 08:01
Ve čtvrtek 28. října 2021 je nejen Den vzniku samostatného československého státu, ale také svátek pro sportovní fandy. Od 15:20 se totiž v hale Vodova odehraje brněnské futsalové derby.
26.10.2021 - 13:49
Železniční nehoda včera večer zastavila provoz na trati v Rájci-Jestřebí na Blanensku.
26.10.2021 - 08:18
Zlato bylo vždy ozdobou a znamením elit. Zlato symbolizuje vznešenost, bohatství a moc, dává pocit hojnosti, lesku a bohatství.
25.10.2021 - 14:09
Na muže postávajícího v houští nedaleko školy upozornila strážníky v pátek odpoledne žena procházející jednou z komárovských ulic.
25.10.2021 - 08:18
Bagry, ale i stavební stroje a technika. Brňané se mohou v následujících měsících těšit v ulicích svého města na čilý ruch. Proměňovat se bude neustále Mendlovo náměstí, novinky čekají Staré Brno i...
24.10.2021 - 14:01
Komentáře