Reklama
reklama

Zvonařka či ulice Svatoplukova patří v kvalitě ovzduší k nejhorším místům v Brně. Vedení města chce situaci řešit

Podle sumáře kvality ovzduší v České republice za loňský rok obsadila nelichotivé druhé místo Zvonařka. Podle hydrometeorologů je viník zhoršení jasný. Stavební práce. Nyní Brno plánuje, jak kvalitu ovzduší zlepšit. A to nejen u autobusového nádraží, ale v celém městě.

Cílem akčního plánu zlepšování kvality ovzduší Brno 2020 je snížení znečištění ovzduší v jihomoravské metropoli pod zákonem stanovené roční limity do konce roku 2023. 

„Samospráva města si plně uvědomuje, že zdravé prostředí je základním předpokladem zvyšování kvality života všech obyvatel města. Proto jsme si stanovili několik opatření, která jsou realizovatelná z pozice města nebo městských společností v krátkodobém horizontu a jejichž uskutečnění přispěje ke zlepšení kvality ovzduší v Brně,“ popsal 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

K jednotlivým krokům patří například rezidentní parkování, budování odstavných a P+R parkovišť a související podpora toho, aby Brňané co nejvíce využívali MHD. Motivovat by je k tomu podle města mohly slevy a výhody jako třeba děti do 10 let zdarma, studenti a senioři za zvýhodněné ceny či dotační program„šalinkarta“. 

K dalším opatřením patří výstavba a rekonstrukce tramvajových a trolejbusových tratí, zajištění co největší plynulosti dopravy, zlepšením koordinace stavebních prací a realizace páteřní sítě kapacitních komunikací pro automobilovou dopravu, například dokončení podstatných částí VMO v co nejkratší možné době. Radní myslí i na snížení emisí z provozu vozidel MMB a organizací města Brna, výsadbu zeleně a snížení spalování zahradního materiálu.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Bagrováním původních chodníků začala revitalizace prostoru v centru Řečkovic. Nová podoba Palackého náměstí vyjde Městskou část Brno-Řečkovice a Mokrá Hora na 16 milionů korun.
13.08.2020 - 08:11
Dvacet let seznamuje se životem a vzděláváním nevidomých a těžce slabozrakých dětí i dospělých osob expozice Kultura nevidomých. Její historii od úterý mapuje výstava Jsme tu s vámi již 20 let....
12.08.2020 - 14:05
Na tísňovou linku městské policie se včera odpoledne obrátil pracovník úřadu práce v centru města.
11.08.2020 - 18:56
Pátera Martina Středu, jezuitu, který sehrál klíčovou roli při obraně Brna před Švédy, připomene socha. Ta bude odhalena před kostelem Nanebevzetí Panny Marie v rámci festivalu Den Brna.
11.08.2020 - 12:29
Pozornost ženy upoutalo barevné klubko ukryté ve vysoké trávě nedaleko bytového domu v Bystrci. Když přišla blíž, uviděla asi dvoumetrového hada.
11.08.2020 - 08:12
Ještě 4 dny mohou ti, kdo splňují podmínky vládního programu COVID – Nájemné, požádat v jihomoravské metropoli o prominutí nájmu nebytových prostor.
10.08.2020 - 17:08
Komentáře