Reklama
reklama

Zrušený přechod před Vaňkovkou. Chodci i řidiči zmatkují

Dočasné zrušení přechodu před Vaňkovkou na ulici Úzké se podepsalo na zmatcích, které často předváděli nebezpečně přecházející chodci.

Spousta lidí totiž nezaznamenala změny v dopravním značení a tak se policisté rozhodli chodcům poradit jakou nejlepší náhradní trasu zvolit, když spěchali na svůj spoj na autobusové nádraží, a nevěděli si pod tíhou času rady. Hlídky městské policie jim proto pomohly.

I když je pohyb v tomto důležitém a frekventovaném přestupním uzlu pro chodce momentálně složitý, policie všechny žádá, aby zbytečně neriskovali a nevstupovali na zrušené přechody. Nejde ani tak o pokutu za špatné přecházení, která může dosáhnout až dvou tisíc korun, ale především o nebezpečí, že chodce srazí auto nebo se poraní v prostoru stavby.

Zdroj: MP Brno

 

Autor: 
Jana Danielová
Aktuálně
Bagrováním původních chodníků začala revitalizace prostoru v centru Řečkovic. Nová podoba Palackého náměstí vyjde Městskou část Brno-Řečkovice a Mokrá Hora na 16 milionů korun.
13.08.2020 - 08:11
Dvacet let seznamuje se životem a vzděláváním nevidomých a těžce slabozrakých dětí i dospělých osob expozice Kultura nevidomých. Její historii od úterý mapuje výstava Jsme tu s vámi již 20 let....
12.08.2020 - 14:05
Na tísňovou linku městské policie se včera odpoledne obrátil pracovník úřadu práce v centru města.
11.08.2020 - 18:56
Pátera Martina Středu, jezuitu, který sehrál klíčovou roli při obraně Brna před Švédy, připomene socha. Ta bude odhalena před kostelem Nanebevzetí Panny Marie v rámci festivalu Den Brna.
11.08.2020 - 12:29
Pozornost ženy upoutalo barevné klubko ukryté ve vysoké trávě nedaleko bytového domu v Bystrci. Když přišla blíž, uviděla asi dvoumetrového hada.
11.08.2020 - 08:12
Ještě 4 dny mohou ti, kdo splňují podmínky vládního programu COVID – Nájemné, požádat v jihomoravské metropoli o prominutí nájmu nebytových prostor.
10.08.2020 - 17:08
Komentáře