Reklama
reklama

Zpráva ze světa scrabblistů: Známe vítěze Acutil Mistrovství ČR 2014

Čtvercová hrací plocha, 100 hracích kamenů, napětí a pekelné soustředění - tak to vypadalo o minulém víkendu v Hostinném, kde proběhl 21. ročník Acutil Mistrovství ČR 2014. Letošním mistrem se stal dlouholetý hráč a příznivce Scrabblu Martin Kuča, který ve finále porazil Břetislava Bastu.

Martin Kuča: Již potřetí mistrem

“Martin Kuča je bývalý juniorský vítěz a nejčastější účastník finále mistrovství republiky. Z deváté finálové účasti vytěžil svůj třetí titul. Poprvé se stal mistrem v roce 2008, podruhé v roce 2012 a potřetí letos. Baví ho to, co nás všechny – hrát Scrabble, potkávat se s přáteli, udržovat a rozvíjet svůj mozkový potenciál. Mezi scrabblistkami si našel i svoji ženu,” říká o letošním vítězi předseda České asociace Scrabblu Pavel Vojáček.

Ze známějších osobností se mistrovství letos opět zúčastní Vítek Sázavský, zpěvák a muzikant ze skupiny Neřež (dříve Nerez), stejně jako v předchozích letech, letos se umístil na 16. místě.

“Nejhodnotnějším slovem bylo slovo „CHRÓMUJI“ za 128 bodů, které položil loňský mistr Pavel Podbrdský. Nejmladším účastníkem byl můj dvacetiletý syn, nejstaršímu účastníkovi bylo 62 let,” dodává k letošnímu mistrovství Pavel Vojáček.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Komentáře