Reklama
reklama

Znojmo se chystá na vinobraní. Připravují se záchytná parkoviště, úschovny kol, posílí také dopravní spojení

Největší vinařská slavnost u nás s sebou nese i nutná dopravní omezení. Organizátoři však mají pro návštěvníky i dobré zprávy – na motoristy čekají dvě záchytná parkoviště, na ty, kteří přijíždějí do Znojma vlakem nebo autobusem, pak posílené dopravní spoje. A nejen pro místní bude v pátek a sobotu jezdit kyvadlová doprava ve městě zdarma.

ZÁKAZ PARKOVÁNÍ V CENTRU

Jako každý rok i letos s sebou Znojemské historické vinobraní přináší dopravní omezení. Centrum se uzavře motoristům, objízdné trasy čekají i autobusy městské hromadné dopravy. Stejně jako v loňském roce platí zákaz parkování v městské památkové rezervaci již od čtvrtka 10. Září od 7:00 hodin, tedy o den dříve, než začíná vinobraní. Zákaz parkování bude platit do neděle do 10:00 hodin. 

Zakreslování stánků či stavba pódií totiž probíhá od čtvrtečního rána, parkující vozidla by tak stavbě překážela, v neděli se potom ještě do 10.00 hodin provádí čištění komunikací. Od čtvrtka od zmíněných 7:00 hodin nebude možné v centru parkovat, povolen bude pouze vjezd s krátkodobým zastavením nutným k vyložení a naložení nákladu. Od pátku 12:00 hodin do sobotní půlnoci bude vjezd do uzavřené zóny možný pouze na zvláštní povolení. Strážníci městské policie budou řidiče na zákaz parkování upozorňovat. Snahou je předejít odtahům vozidel, ke kterým by město muselo jinak přistoupit. 

K DISPOZICI BUDOU ZÁCHYTNÁ PARKOVIŠTĚ I ÚSCHOVNA KOL

Znojmo chystá pro návštěvníky vinobraní záchytná parkoviště, kyvadlovou dopravu, úschovnu kol, budou se však muset vypořádat i s řadou dopravních omezení. „Pro ty, kteří se za námi vydají autem, máme připravena dvě záchytná parkoviště – na Přímětické ulici v areálu SOU a SOŠ Přímětická a na Melkusově ulici u plovárny v Louce. Ve spolupráci s dopravci jsme posílili také autobusové a vlakové spoje, po městě pak návštěvníky rozváží zdarma kyvadlová doprava. Veškeré informace jsou k nalezení přehledně na webových stránkách znojemského vinobraní,“ dodává František Koudela. 

„Pro cykloturisty máme nachystanou úschovnu kol, která bude v pátek a v sobotu od 9:00 do 22:00 k dispozici v prostorách stánku Cyklo Klubu Kučera a Bowlingu Znojmo, tedy na ploše mezi sportovní halou a budovou Sokola, přístupné jak z ulice Sokolská, tak z ulice F. J. Curie,“ doplňuje František Koudela. 

UZAVŘENÍ CENTRA PRO PĚŠÍ, VSTUPNÉ

Historická část města bude pro veřejnost uzavřena v pátek 11. 9. od 12:00 do 22:30 hodin, v sobotu 12. 9. pak od 8:00 do 22:30 hodin. V této době bude vstup do městské památkové rezervace umožněn pouze s platnou identifikační páskou. Hlavní vstupní brány jsou umístěny na tradičních místech v ulicích Kollárova, Pontassievská, Kovářská a Pražská. Do uzavřeného města se s platnou vstupenkou dá vstoupit také na Mikulášském náměstí směrem od Karolininých sadů, z Gránic na ulici Přemyslovců, z náměstí Svobody okolo hradeb za OD Fiala, ulicí Napajedla a ze Starého města za Mikulášským kostelem. 

Ve dnech vinobraní budou u vstupních bran umístěny pokladny, kde si návštěvníci mohou zakoupit identifikační pásky opravňující ke vstupu do historického centra města. Permanentky a vstupenky zakoupené v předprodeji zajišťují vstup bez čekání u pokladen. Děti do 15 let mají vstup zdarma (doporučujeme mít u sebe nějaký doklad prokazující věk, aby nedocházelo ke komplikacím na vstupních branách. Dvoudenní permanentky lze zakoupit v předprodeji v Turistickém informačním centru na Obrokové ulici nebo z pohodlí domova přes portál Ticketpro. Vstupenky na jednotlivé dny i dvoudenní vstupenky bude možné zakoupit i na místě. 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Komentáře