Reklama
reklama

Znojmo poskytlo první azylové bydlení pro ženy

Sociální služba poskytující pomoc a podporu lidem, kteří se ocitli v tíživé životní situaci spojené se ztrátou bydlení, je poprvé ve Znojmě dostupná také ženám.

Sociální pracovníci Azylového domu na Přímětické ulici ve Znojmě, který dosud obývali pouze muži, zacílili od 3. března svou pomoc a podporu také na ženy bez domova. Ženy mají k dispozici samostatný pokoj i hygienické zařízení.

„Jedná se zejména o poskytnutí ubytování na přechodnou dobu, poskytnutí podmínek pro samostatnou přípravu stravy, umožnění celkové hygieny, praní a žehlení osobního prádla v době, kdy daná osoba nemá kde bydlet a nedostačují jí finance,“ vysvětluje podrobnosti k azylovému bydlení Jarmila Eliášová, ředitelka Centra sociálních služeb.

„Člověk, který se z jakéhokoli důvodu ocitne na ulici, potřebuje okamžitou pomoc, aby se jeho problémy dále neprohlubovaly. Pracovníci služby poskytují ženám i mužům v Azylovém domě odborné sociální poradenství a pomoc směřující k navrácení do běžného života. Nabízí lidem v nesnadné životní situaci pomocnou ruku, ale záleží na každém, jak se svým životem naloží,“ dodává Eliášová. K dnešnímu dni využilo této služby pět žen.

Poskytovatelem Azylového domu je Centrum sociálních služeb příspěvková organizace Města Znojma. Více informací o službě získáte na webových stránkách www.cssznojmo.ic.cz, na telefonu 515 221 021, případně osobně v Azylovém domě, Přímětická 42.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře