Reklama
reklama

Znojmo otevřelo úplně novou cyklostezku do Dobšic. Na Den Země

Slavnostní otevření nové cyklostezky, která vede ze znojemské ulice Na Hrázi do Dobšic, se ve Znojmě spojilo s oslavami Dne Země. Po slavnostním přestřižení pásky, kterého se ujali společně znojemský starosta Vlastimil Gabrhel, dobšický starosta Jaroslav Jenšovský a zástupce zhotovitele, firmy COLAS CZ, Jaroslav Hruška, na přítomné čekal bohatý program. Návštěvníci se mohli mimo jiné zapojit do výsadby zeleně kolem cyklostezky.

Nová cyklostezka řeší bezpečné odklonění cyklistů a chodců, kteří korzují z dolní části Znojma do Dobšic. Její vybudování vyšlo na zhruba pět milionů korun, přičemž většina nákladů je hrazena z dotace z Evropské unie. O zbylé náklady se podělí město Znojmo a obec Dobšice.

V rámci doprovodného programu se také vyhlašovaly výsledky soutěže Zelená zákoutí Znojma, kdy měli soutěžící k názvům znojemských zákoutí přiřadit správné fotografie. Nejlépe se umístili Kristýna Hatalová, Jana Leisserová a Ivo Stibůrek.

Pak už se odpoledne rozjelo naplno. Pro děti byl připraven skákací hrad, jízdy na koloběžkách, bezpečnostní prohlídky kol a přileb nebo dopravní testy a kvízy pro nejmenší. Tradičně atraktivní bylo malování na obličej. Zasoutěžit si děti mohli i v třídění odpadu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře