Reklama
reklama

Znojmo otevřelo nové bydlení pro seniory, zájem převyšuje nabídku

Znojemská radnice otevřela nový pavilon domova pro seniory, první nájemníci se do něj nastěhují počátkem července. "Už nyní ale zájem o bydlení v novostavbě dvakrát převyšuje nabídku. Kapacita pavilonu je 99 míst a přednost dostanou ti, kteří se o sebe nezvládají postarat sami," uvedla mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková.

Nový pavilon chtěla radnice postavit už v roce 2005. "Vysoká poptávka po bydlení ukazuje, jak je tato stavba ve Znojmě potřebná," uvedl starosta Vlastimil Gabrhel. Pavilon je tunelem spojený s původní budovou. V areálu vznikla také nová kuchyně, zahradní altán a prádelna. Práce i s výstavbou nového pavilonu stály 167 milionů korun, vládní dotace tvořily 97 milionů korun.

Kromě nového ubytování pro seniory přinese stavba podle Gabrhela také asi 50 nových pracovních míst. Tři čtvrtiny pavilonu budou vymezené domovu se zvláštním režimem, kde se personál bude starat o ty, kteří to sami nezvládnou. Pokoje jsou jednolůžkové až třílůžkové, na patře mají senioři k dispozici kuchyňky a společenský prostor. Celkově ve znojemském domově pro seniory bude i s přístavbou pracovat 120 zaměstnanců.

 

  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Komentáře