Reklama
reklama

Znojmo má transparentní účet. Jako druhé město na jižní Moravě

Znojmo se rozhodlo zpřístupnit široké veřejnosti investiční účet. Každý si tedy bude moci online zkontrolovat, kolik finančních prostředků město hradí které firmě. Jedná se o další krok ke ztransparentnění hospodaření města s veřejnými prostředky. „V současné době se nás lidé ptají, kam putují peníze z prodaných bytů. Díky transparentnímu účtu se mohou jednoduše podívat, do čeho jsme dané peníze investovali a která firma práce provedla,“ uvádí starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

"Chceme tím také ukázat, že s penězi hospodaříme šetrně a s rozmyslem. A hlavně transparentně,“ dodává starosta. Každý tak bude moci sledovat, zda jsou například firmě zadávány vícepráce a podobně. Každý finanční tok, který se týká investic, tak bude dostupný online.

Odkaz na transparentní účet Znojma bude umístěn na webu města v sekci Otevřená radnice pod záložkou Hospodaření pod lupou. K nalezení je také přímo na stránkách Komerční banky.

"Investiční účet je jedním z nejdůležitějších účtů, které město má. Ne na všechny účty lze nahlížet, neboť musíme ctít daňový řád a zákon o ochraně osobních údajů. Nelze tak například zveřejnit účty, kam chodí vybrané pokuty od hříšníků, protože nelze skrýt jejich osobní údaje. O daňových poměrech dlužníka se navíc nesmí veřejně informovat,“ vysvětluje starosta, proč se Znojmo rozhodlo odkrýt právě tento účet.

Na transparentním účtu budou vidět veškeré pohyby, které se uskuteční po 1. únoru 2014. „Inspirovali jsme se zde Libereckým krajem, který taktéž odkryl účet k okamžiku zřízení této služby. Je to nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak transparentní účet otevřít,“ dodává starosta.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře