Reklama
reklama

Znojmo dá 29 milionů na opravu fotbalového stadionu. Potřebuje ale 100 milionů

Téměř sto milionů korun je potřeba na opravu fotbalového stadionu ve Znojmě. Oprava stadionu, která z části začala už loni na podzim, je důležitá pro prvoligové znojemské fotbalisty. Pokud se totiž neuskuteční, sestoupí tým z nejvyšší soutěže.

Oprava fotbalového stadionu bude jednou z největší investičních akcí ve městě. Nyní je jasné, že 29 milionů korun půjde z rozpočtu města, o zbylých zhruba 70 milionů korun, které jsou potřeba k celkové rekonstrukci, město požádalo ministerstvo školství.   „Stadion chceme zrekonstruovat nezávisle na fotbalistech pro mládež, atlety a další sportovce. Pokud se to podaří, budou jej využívat i fotbalisté," uvedl starosta města Vlastimil Gabrhel. Jak Znojmo dopadne s žádostí na ministerstvu, není jasné, ministerstvo má rozhodnout během května. Své náklady se ještě navíc bude snažit snížit o dotaci z kraje. Ani o té však není zatím rozhodnuto. Na ministerstvu žádost posuzuje Národní komise pro sport složená z odborníků na sport. Stadion přitom musí být zrekonstruovaný do konce června, jinak fotbalisté o první ligu přijdou a ještě zaplatí třímilionovou pokutu.

O rekonstrukci se snažil sám znojemský fotbalový klub, ale s žádostmi o peníze neuspěl. „Hledali jsme možnosti, jak stadion rekonstruovat pomocí našich prostředků, bohužel neúspěšně. Je to problém, ale stále věříme, že se řešení najde," uvedl prezident znojemského klubu Ota Kohoutek.

Problém vidí znojemští fotbalisté v termínu dokončení rekonstrukce stadionu 30. června. Pokud se totiž najde řešení na opravu, termín se pravděpodobně nestihne.

Znojemští fotbalisté dostali pro letošní sezonu výjimku, ta také obsahuje tento termín. Domácí zápasy hrají na stadionu brněnské Zbrojovky s tím, že pro příští ročník již budou mít opravený vlastní stadion.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře