Reklama
reklama

Znojmo dá 29 milionů na opravu fotbalového stadionu. Potřebuje ale 100 milionů

Téměř sto milionů korun je potřeba na opravu fotbalového stadionu ve Znojmě. Oprava stadionu, která z části začala už loni na podzim, je důležitá pro prvoligové znojemské fotbalisty. Pokud se totiž neuskuteční, sestoupí tým z nejvyšší soutěže.

Oprava fotbalového stadionu bude jednou z největší investičních akcí ve městě. Nyní je jasné, že 29 milionů korun půjde z rozpočtu města, o zbylých zhruba 70 milionů korun, které jsou potřeba k celkové rekonstrukci, město požádalo ministerstvo školství.   „Stadion chceme zrekonstruovat nezávisle na fotbalistech pro mládež, atlety a další sportovce. Pokud se to podaří, budou jej využívat i fotbalisté," uvedl starosta města Vlastimil Gabrhel. Jak Znojmo dopadne s žádostí na ministerstvu, není jasné, ministerstvo má rozhodnout během května. Své náklady se ještě navíc bude snažit snížit o dotaci z kraje. Ani o té však není zatím rozhodnuto. Na ministerstvu žádost posuzuje Národní komise pro sport složená z odborníků na sport. Stadion přitom musí být zrekonstruovaný do konce června, jinak fotbalisté o první ligu přijdou a ještě zaplatí třímilionovou pokutu.

O rekonstrukci se snažil sám znojemský fotbalový klub, ale s žádostmi o peníze neuspěl. „Hledali jsme možnosti, jak stadion rekonstruovat pomocí našich prostředků, bohužel neúspěšně. Je to problém, ale stále věříme, že se řešení najde," uvedl prezident znojemského klubu Ota Kohoutek.

Problém vidí znojemští fotbalisté v termínu dokončení rekonstrukce stadionu 30. června. Pokud se totiž najde řešení na opravu, termín se pravděpodobně nestihne.

Znojemští fotbalisté dostali pro letošní sezonu výjimku, ta také obsahuje tento termín. Domácí zápasy hrají na stadionu brněnské Zbrojovky s tím, že pro příští ročník již budou mít opravený vlastní stadion.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře