Reklama
reklama

Znojmo chce koupit pozemky u nádraží na parkoviště pro téměř tři sta aut

Znojmo se chystá vykoupit pozemky a nemovitosti u vlakového nádraží od Českých drah za 11,5 milionu korun. V následujících letech zde má vzniknout parkoviště, jehož kapacita se předpokládá mezi 150 až 280 místy. Výkup pozemků doporučila ke schválení městská rada v závěru loňského roku.
Záměr odkoupit nemovitosti v blízkosti vlakového nádraží ve Znojmě je pro město strategickým rozhodnutím do budoucna.

Na odkoupených pozemcích by se mělo v budoucnu zbudovat parkoviště, což má být investice za zhruba dvacet milionů korun. „Město Znojmo jedná s Českými drahami o možnosti odkoupit nemovitosti v blízkosti vlakového nádraží již od roku 2011,“ informoval starosta Znojma Vlastimil Gabrhel. Jde o vhodné místo pro vybudování odstaveného parkoviště pro osobní automobily, případně pro autobusy. Šlo by o sto padesát až dvě stě osmdesát parkovacích stání. „Znojmo je turisticky atraktivní město, návštěvníci však často nemají kde nechat své auto nebo autobus. V tomto ohledu jsme se inspirovali v Českém Krumlově, který taková odstavná parkoviště pro turisty má a návštěvníkům tak ulehčují hledání parkovacích míst,“ dodává starosta.

Předpokládaná kupní cena byla určena znaleckým posudkem a jsou v ní zahrnuty i náklady spojení s plánovaným převodem. Město Znojmo předpokládá úhradu kupní ceny formou splátek v průběhu dvou až tří let. Uvažuje se samozřejmě o demolici všech objektů, které na pozemcích nyní stojí a také odstranění kolejí.

V letošním roce se tedy bude pracovat na odkupu nemovitostí a město zadá zpracování aktuální studie k výběru nejvhodnější alternativy pro využití dané plochy. Jde o pozemky, které se nacházejí pod ulicí 28. října, zhruba pod objektem celního úřadu.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Komentáře