Reklama
reklama

Znojmo chce koupit pozemky u nádraží na parkoviště pro téměř tři sta aut

Znojmo se chystá vykoupit pozemky a nemovitosti u vlakového nádraží od Českých drah za 11,5 milionu korun. V následujících letech zde má vzniknout parkoviště, jehož kapacita se předpokládá mezi 150 až 280 místy. Výkup pozemků doporučila ke schválení městská rada v závěru loňského roku.
Záměr odkoupit nemovitosti v blízkosti vlakového nádraží ve Znojmě je pro město strategickým rozhodnutím do budoucna.

Na odkoupených pozemcích by se mělo v budoucnu zbudovat parkoviště, což má být investice za zhruba dvacet milionů korun. „Město Znojmo jedná s Českými drahami o možnosti odkoupit nemovitosti v blízkosti vlakového nádraží již od roku 2011,“ informoval starosta Znojma Vlastimil Gabrhel. Jde o vhodné místo pro vybudování odstaveného parkoviště pro osobní automobily, případně pro autobusy. Šlo by o sto padesát až dvě stě osmdesát parkovacích stání. „Znojmo je turisticky atraktivní město, návštěvníci však často nemají kde nechat své auto nebo autobus. V tomto ohledu jsme se inspirovali v Českém Krumlově, který taková odstavná parkoviště pro turisty má a návštěvníkům tak ulehčují hledání parkovacích míst,“ dodává starosta.

Předpokládaná kupní cena byla určena znaleckým posudkem a jsou v ní zahrnuty i náklady spojení s plánovaným převodem. Město Znojmo předpokládá úhradu kupní ceny formou splátek v průběhu dvou až tří let. Uvažuje se samozřejmě o demolici všech objektů, které na pozemcích nyní stojí a také odstranění kolejí.

V letošním roce se tedy bude pracovat na odkupu nemovitostí a město zadá zpracování aktuální studie k výběru nejvhodnější alternativy pro využití dané plochy. Jde o pozemky, které se nacházejí pod ulicí 28. října, zhruba pod objektem celního úřadu.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře