Reklama
reklama

Znojmo čeká obchvat i modernizace železnice

Znojmo navštívil v půlce března ministr dopravy Dan Ťok, aby s vedením města probral dostavbu znojemského obchvatu a také železniční napojení Znojma na Brno. 

Jednání se účastnili rovněž zástupci Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), Správy dopravní železniční cesty (SŽDC) a Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). „Ještě letos začneme se stavbou obchvatu,“ potvrdil ministr Ťok. Únorovým rozhodnutím soudu zmizela sice z územního plánu Znojma plánovaná trasa obchvatu, na úsek mezi kasárenskou a  únanovskou křižovatkou je přesto nyní vybírán zhotovitel.

Záměrem vedení města je rovněž posílení spojení mezi Znojmem a Brnem. Zvýšení bezpečnosti na trase si město slibuje od stavby kruhového objezdu na tzv. dyjské křižovatce, kterou letos zahájí ŘSD. Zkvalitnění by také mělo čekat železniční napojení do moravské metropole. „Preferujeme dokončení modernizace tratě Znojmo – Břeclav a následné napojení na Brno. Po opravách by tato trasa měla být rychlejší, než pokud bychom zkapacitňovali trasu přímého napojení Znojma s Brnem,“ uvedl ministr. Modernizace tratě by měla být hotová na přelomu let 2018/2019, již letos je na tento záměr vyčleněna 1 miliarda korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře