Reklama
reklama

Znojmo bude poprvé hostit Mezinárodní festival outdoorových filmů

Cestopisné filmy a filmy se sportovní a outdoorovou tematikou se letos poprvé představí v rámci mezinárodního festivalu také ve Znojmě, a to v termínu 15. – 18. října ve Štukovém sále Znojemské Besedy.

Mezinárodní festival outdoorových filmů (MFOF) patří mezi nejvýznamnější filmové festivaly v Evropě a je svým charakterem největším putovním festivalem nejen v České republice, ale i ve světě. „Letos nabídneme řadu filmů, které získaly ceny na prestižních festivalech v zahraničí, a divák je tak uvidí v české premiéře. Jako obvykle dostanou zasloužený prostor snímky z vysokohorského prostředí plné napětí a emocí, ale v programu mají důležité zastoupení také unikátní filmy, které svou sociální nebo ekologickou tematikou přesahují hranice outdooru,“ láká na jedinečnou filmovou přehlídku Jiří Kráčalík, ředitel Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Mezinárodní porota letos vybírala ze 120 snímků ze tří kontinentů. 

Program zahájí 15. října v 18:00 hodin projekce TOP-filmů letošního 13. ročníku MFOF 2015. Jako hosté vystoupí BBK Street Workout, kteří představí atraktivní kalisteniku – cvičení s vlastní vahou těla. Od pátku do neděle se uskuteční další večerní projekce, vždy tři nebo čtyři krátkometrážní filmy v jednom filmovém bloku. Samotnému průběhu festivalu předchází v rámci doprovodného programu 13. října v 19:00 hodin beseda s Jiřím Kráčalíkem spojená s filmem HIMALYAN EXPEDITION TREKING – LANGTANG – ARMAGEDON, která nás zavede na jeden z nejkrásnějších treků v Himálaji a současně i do doby ničivého zemětřesení v Nepálu.

Zdroj: MěÚ Znojmo

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře