Reklama
reklama

Znojmo bude poprvé hostit Mezinárodní festival outdoorových filmů

Cestopisné filmy a filmy se sportovní a outdoorovou tematikou se letos poprvé představí v rámci mezinárodního festivalu také ve Znojmě, a to v termínu 15. – 18. října ve Štukovém sále Znojemské Besedy.

Mezinárodní festival outdoorových filmů (MFOF) patří mezi nejvýznamnější filmové festivaly v Evropě a je svým charakterem největším putovním festivalem nejen v České republice, ale i ve světě. „Letos nabídneme řadu filmů, které získaly ceny na prestižních festivalech v zahraničí, a divák je tak uvidí v české premiéře. Jako obvykle dostanou zasloužený prostor snímky z vysokohorského prostředí plné napětí a emocí, ale v programu mají důležité zastoupení také unikátní filmy, které svou sociální nebo ekologickou tematikou přesahují hranice outdooru,“ láká na jedinečnou filmovou přehlídku Jiří Kráčalík, ředitel Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Mezinárodní porota letos vybírala ze 120 snímků ze tří kontinentů. 

Program zahájí 15. října v 18:00 hodin projekce TOP-filmů letošního 13. ročníku MFOF 2015. Jako hosté vystoupí BBK Street Workout, kteří představí atraktivní kalisteniku – cvičení s vlastní vahou těla. Od pátku do neděle se uskuteční další večerní projekce, vždy tři nebo čtyři krátkometrážní filmy v jednom filmovém bloku. Samotnému průběhu festivalu předchází v rámci doprovodného programu 13. října v 19:00 hodin beseda s Jiřím Kráčalíkem spojená s filmem HIMALYAN EXPEDITION TREKING – LANGTANG – ARMAGEDON, která nás zavede na jeden z nejkrásnějších treků v Himálaji a současně i do doby ničivého zemětřesení v Nepálu.

Zdroj: MěÚ Znojmo

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře