Reklama
reklama

Znojmáci budou mít k dispozici tašky na separovaný odpad

Znojmo pokračuje ve zkvalitňování odpadového hospodářství ve městě. Po nádobách na bioodpad a plánovaném očipování popelnic se teď město domluvilo na dodávce tašek na separovaný odpad.

Lidé ze Znojma se v uplynulých letech naučili zacházet s domovním odpadem zodpovědně. Na ulicích města Znojma existuje hustá síť hnízd s barevnými nádobami na sklo, papír a plasty. A třídění se stalo v mnoha domácnostech samozřejmostí.

Jak se takový tříděný odpad v bytech a domech skladuje, než ho lidé dopraví na sběrné místo? Každý na to má svůj systém. Přece jen to ale může být problém, hlavně v menších bytech. A to i problém estetický.

„Lidé by proto mohli přivítat řešení, se kterým přichází znojemská radnice,“ konstatuje starosta Znojma Vlastimil Gabrhel. Využitelné složky odpadu totiž bude možné dočasně skladovat v taškách na separovaný odpad, které město Znojmo pro své občany pořídí.

Půjde o sadu tří tašek z recyklovaného plastu. Budou omyvatelné a spojené suchých zipem, aby vytvořily ucelený set. Jejich obsah bude rozlišen barevně a potiskem s nápisy Papír, Plast a Sklo s doprovodnou informací o tom, co do kterého odpadu patří.

Odpad v nich bude možné shromažďovat a poté budou tašky sloužit k dopravení separovaného odpadu ke kontejnerům.

Tašky pro separaci domovního odpadu si budou moci zájemci pořídit v průběhu letošního roku. Občané za tašky zaplatí pouze třetinu jejich výrobní ceny, zbytek pokryje dotace města. O tom, že jsou již k dispozici, budou občané Znojma včas informováni, stejně jako o místu prodeje.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře