Reklama
reklama

Znojmáci budou mít k dispozici tašky na separovaný odpad

Znojmo pokračuje ve zkvalitňování odpadového hospodářství ve městě. Po nádobách na bioodpad a plánovaném očipování popelnic se teď město domluvilo na dodávce tašek na separovaný odpad.

Lidé ze Znojma se v uplynulých letech naučili zacházet s domovním odpadem zodpovědně. Na ulicích města Znojma existuje hustá síť hnízd s barevnými nádobami na sklo, papír a plasty. A třídění se stalo v mnoha domácnostech samozřejmostí.

Jak se takový tříděný odpad v bytech a domech skladuje, než ho lidé dopraví na sběrné místo? Každý na to má svůj systém. Přece jen to ale může být problém, hlavně v menších bytech. A to i problém estetický.

„Lidé by proto mohli přivítat řešení, se kterým přichází znojemská radnice,“ konstatuje starosta Znojma Vlastimil Gabrhel. Využitelné složky odpadu totiž bude možné dočasně skladovat v taškách na separovaný odpad, které město Znojmo pro své občany pořídí.

Půjde o sadu tří tašek z recyklovaného plastu. Budou omyvatelné a spojené suchých zipem, aby vytvořily ucelený set. Jejich obsah bude rozlišen barevně a potiskem s nápisy Papír, Plast a Sklo s doprovodnou informací o tom, co do kterého odpadu patří.

Odpad v nich bude možné shromažďovat a poté budou tašky sloužit k dopravení separovaného odpadu ke kontejnerům.

Tašky pro separaci domovního odpadu si budou moci zájemci pořídit v průběhu letošního roku. Občané za tašky zaplatí pouze třetinu jejich výrobní ceny, zbytek pokryje dotace města. O tom, že jsou již k dispozici, budou občané Znojma včas informováni, stejně jako o místu prodeje.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře