Reklama
reklama

Znojemský domov pro seniory prošel rekonstrukcí za téměř milion korun

Domov pro seniory U Lesíka ve Znojmě postupně v jednotlivých bytech mění dávno nevyhovující umakartová jádra koupelen za moderní hygienická zařízení. Obyvatelům Domova tak v těchto dnech přibyly čtyři nová zařízení splňující nejen přísné hygienické směrnice, ale i požadavky na bezbariérový vstup a s ním spojený dostatek místa k manipulaci s invalidním vozíkem.
Posledně jmenovaný fakt ocenil i personál Domova, který se o seniory denně vzorně stará. Nejen nové koupelny si při návštěvě domova prohlédla místostarostka Olga Štefaniková.
 
„Staré koupelny s úzkým vchodem a téměř žádným manipulačním prostorem, vysokou vanou a naopak nízko posazenou toaletou jsou pro seniory nevhodné. Odstraněním nevyhovujícího umakartového jádra vznikl otevřený prostor nutný ke snadné manipulaci s invalidním vozíčkem. Postupně chceme zrekonstruovat všechny zastaralé koupelny, ale protože jde vždy o nákladnou záležitost, momentálně využívají nové koupelny umístěné v jednotlivých bytových jednotkách všichni obyvatelé Domova, upoutaní na vozíček,“ konstatovala Jarmila Eliášová, ředitelka Centra sociálních služeb, příspěvkové organizace města. 

Znojemská firma prováděla práce na rekonstrukcích koupelen za běžného provozu. Trpělivostí se tak museli obrnit senioři i zaměstnanci. I na ně bylo ale pamatováno. „Jsem ráda, že se nám podařilo vyřešit také zázemí pro zaměstnance. A protože se nám v poslední době zvedl počet pečovatelů – mužů z jednoho na osm, zbudovali jsme nové dvě šatny pro ženy a pro muže a to včetně hygienických zařízení,“ upřesnila ředitelka Eliášová. 

Domov má také kvalitní technické zázemí, mezi které patří i zcela nová sušárna prádla. Vzhledem k tomu, že v Domově perou vlastní prádlo, ale též žadatelům z Domů s pečovatelskou službou, bylo řešení velkoryse pojaté sušárny nutností. 

Dobrou zprávou je, že ještě v tomto roce by měla Domovu pro seniory přibýt mimo dalších tří nových koupelen také nová perličková vana k fyzické a psychické relaxaci seniorů. 

Stavební úpravy zahrnující čtyři bezbariérové koupelny, dvě šatny a sušárnu financovalo částkou převyšující milion korun město Znojmo.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Komentáře