Reklama
reklama

Znojemský domov pro seniory prošel rekonstrukcí za téměř milion korun

Domov pro seniory U Lesíka ve Znojmě postupně v jednotlivých bytech mění dávno nevyhovující umakartová jádra koupelen za moderní hygienická zařízení. Obyvatelům Domova tak v těchto dnech přibyly čtyři nová zařízení splňující nejen přísné hygienické směrnice, ale i požadavky na bezbariérový vstup a s ním spojený dostatek místa k manipulaci s invalidním vozíkem.
Posledně jmenovaný fakt ocenil i personál Domova, který se o seniory denně vzorně stará. Nejen nové koupelny si při návštěvě domova prohlédla místostarostka Olga Štefaniková.
 
„Staré koupelny s úzkým vchodem a téměř žádným manipulačním prostorem, vysokou vanou a naopak nízko posazenou toaletou jsou pro seniory nevhodné. Odstraněním nevyhovujícího umakartového jádra vznikl otevřený prostor nutný ke snadné manipulaci s invalidním vozíčkem. Postupně chceme zrekonstruovat všechny zastaralé koupelny, ale protože jde vždy o nákladnou záležitost, momentálně využívají nové koupelny umístěné v jednotlivých bytových jednotkách všichni obyvatelé Domova, upoutaní na vozíček,“ konstatovala Jarmila Eliášová, ředitelka Centra sociálních služeb, příspěvkové organizace města. 

Znojemská firma prováděla práce na rekonstrukcích koupelen za běžného provozu. Trpělivostí se tak museli obrnit senioři i zaměstnanci. I na ně bylo ale pamatováno. „Jsem ráda, že se nám podařilo vyřešit také zázemí pro zaměstnance. A protože se nám v poslední době zvedl počet pečovatelů – mužů z jednoho na osm, zbudovali jsme nové dvě šatny pro ženy a pro muže a to včetně hygienických zařízení,“ upřesnila ředitelka Eliášová. 

Domov má také kvalitní technické zázemí, mezi které patří i zcela nová sušárna prádla. Vzhledem k tomu, že v Domově perou vlastní prádlo, ale též žadatelům z Domů s pečovatelskou službou, bylo řešení velkoryse pojaté sušárny nutností. 

Dobrou zprávou je, že ještě v tomto roce by měla Domovu pro seniory přibýt mimo dalších tří nových koupelen také nová perličková vana k fyzické a psychické relaxaci seniorů. 

Stavební úpravy zahrnující čtyři bezbariérové koupelny, dvě šatny a sušárnu financovalo částkou převyšující milion korun město Znojmo.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Komentáře