Reklama
reklama

Znojemské vinobraní z pohledu policie

Během letošního Znojemského historického vinobraní policie přistihla pětačtyřicet řidičů, kteří nerespektovali dopravní značení. Pětadvacet řidičů nákladních aut vjelo do zákazu vjezdu na silnici I/38 na křižovatce mezi obcemi Kasárna a Citonice. 

Nákladní doprava byla v těchto místech tradičně odkláněna mimo Znojmo přes Přímětice, Kuchařovice a Suchohrdly. Přímo ve městě pak neuniklo policii pozornosti dalších dvacet řidičů. Ti vjeli do zákazu vjezdu v ulicích Rooseveltova, Vídeňská a Pražská. Hlídky zaznamenali ve Znojmě i tři řidiče pod vlivem návykových látek. V pátek o půl třetí odpoledne jel s osobním vozidlem Lancia Družstevní ulicí jedenadvacetiletý muž, jenž před jízdou užil marihuanu a extázi. Další dva pak byli pod vlivem alkoholu. Oba byli  zjištěni před jednou hodinou v noci z pátku na sobotu v části Oblekovice. Pětatřicetiletý řidič Škody Octavia nadýchal 0,47 promile alkoholu a VW Golf řídil devětadvacetiletý muž s 1,65 promile alkoholu. Všichni tři jsou ze znojemského regionu.

V pátek před devatenáctou hodinou mělo dojít po slovní rozepři k fyzickému napadení v Kovářské ulici. Třiadvacetiletý muž z Prahy vyvázl s odřeninami a podlitinami a rozbitým mobilním telefonem. Byl prý napaden asi šesti neznámými muži. V sobotu odpoledne mezi třináctou a devatenáctou hodinou parkoval muž z Třebíčska svůj osobní vůz značky Peugeot na ulici 28. října. Někdo mu v té době rozbil cihlou sklo zadních dveří a ze zavazadlového prostoru odcizil držák dětské sedačky za dva tisíce korun. Celkovou škodu odhadl na čtrnáct tisíc.

V sobotu před devatenáctou hodinou měl neznámý zloděj odcizit peněženku s tržbou přímo v jednom ze stánků na Horním náměstí. Prodejkyně z Brna vyčíslila škodu na téměř jedenáct tisíc korun. Ve dvě hodiny v noci ze soboty na neděli měl sedmadvacetiletý muž ze Znojemska kopnutím poškodit plastová dvířka automatu na kávu na Václavském náměstí. Způsobená škoda je necelých pět tisíc korun. V neděli před čtvrtou hodinou ranní zatelefonoval na linku 158 osmadvacetiletý muž ze Znojemska, že chce ve Vídeňské ulici skočit pod auto, ale všechna ho prý objíždí. Na místo ihned vyjeli kromě policistů i zdravotníci. Mladík nadýchal 1,05 promile. Nakonec si sám vše rozmyslel a odešel domů spát. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře