Reklama
reklama

Znojemské vinobraní z pohledu policie

Během letošního Znojemského historického vinobraní policie přistihla pětačtyřicet řidičů, kteří nerespektovali dopravní značení. Pětadvacet řidičů nákladních aut vjelo do zákazu vjezdu na silnici I/38 na křižovatce mezi obcemi Kasárna a Citonice. 

Nákladní doprava byla v těchto místech tradičně odkláněna mimo Znojmo přes Přímětice, Kuchařovice a Suchohrdly. Přímo ve městě pak neuniklo policii pozornosti dalších dvacet řidičů. Ti vjeli do zákazu vjezdu v ulicích Rooseveltova, Vídeňská a Pražská. Hlídky zaznamenali ve Znojmě i tři řidiče pod vlivem návykových látek. V pátek o půl třetí odpoledne jel s osobním vozidlem Lancia Družstevní ulicí jedenadvacetiletý muž, jenž před jízdou užil marihuanu a extázi. Další dva pak byli pod vlivem alkoholu. Oba byli  zjištěni před jednou hodinou v noci z pátku na sobotu v části Oblekovice. Pětatřicetiletý řidič Škody Octavia nadýchal 0,47 promile alkoholu a VW Golf řídil devětadvacetiletý muž s 1,65 promile alkoholu. Všichni tři jsou ze znojemského regionu.

V pátek před devatenáctou hodinou mělo dojít po slovní rozepři k fyzickému napadení v Kovářské ulici. Třiadvacetiletý muž z Prahy vyvázl s odřeninami a podlitinami a rozbitým mobilním telefonem. Byl prý napaden asi šesti neznámými muži. V sobotu odpoledne mezi třináctou a devatenáctou hodinou parkoval muž z Třebíčska svůj osobní vůz značky Peugeot na ulici 28. října. Někdo mu v té době rozbil cihlou sklo zadních dveří a ze zavazadlového prostoru odcizil držák dětské sedačky za dva tisíce korun. Celkovou škodu odhadl na čtrnáct tisíc.

V sobotu před devatenáctou hodinou měl neznámý zloděj odcizit peněženku s tržbou přímo v jednom ze stánků na Horním náměstí. Prodejkyně z Brna vyčíslila škodu na téměř jedenáct tisíc korun. Ve dvě hodiny v noci ze soboty na neděli měl sedmadvacetiletý muž ze Znojemska kopnutím poškodit plastová dvířka automatu na kávu na Václavském náměstí. Způsobená škoda je necelých pět tisíc korun. V neděli před čtvrtou hodinou ranní zatelefonoval na linku 158 osmadvacetiletý muž ze Znojemska, že chce ve Vídeňské ulici skočit pod auto, ale všechna ho prý objíždí. Na místo ihned vyjeli kromě policistů i zdravotníci. Mladík nadýchal 1,05 promile. Nakonec si sám vše rozmyslel a odešel domů spát. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře