Reklama
reklama

Znojemské školky přijmou i v následujícím školním roce všechny tříleté děti

K zápisům do mateřských škol, které se konaly 17. května, přišlo celkem 514 dětí. Z počtu 514 dětí některé nesplňovaly podmínky věku, jiné přišly k zápisu do více školek. Mimo-znojemských dětí bylo letos u zápisu dvacet devět.

„Ještě nemáme stanovený přesný počet těch, které přijmeme do předškolního vzdělávání, neboť stále není jasný počet dětí, které budou mít odklad povinné školní docházky,“ vysvětluje Jan Grois, místostarosta Znojma, který má školství v gesci. „Předpokládáme však, že od 1. září nastoupí do mateřských škol 394 dětí,“ dodává místostarosta.

Největší zájem rodičů byl tradičně o mateřské školy na Holandské (122), na Dělnické (85), na Pražské (66) a na náměstí Republiky (61). Zájem byl i o mateřské školy v menších městských částech Konice a Mramotice, na každou se dostavilo 10 dětí.

O předškolní vzdělávání se město stará kontinuálně. Před třemi lety reagovalo na demografický vývoj a otevřelo tři nové třídy. Od příštího školního roku navýší také kapacitu mateřské školy v Mramoticích, kde rodiče projevili zájem o předškolní vzdělávání s prvky Montessori. Do mateřských škol také plynou v posledních dvou letech rekordní investice.

„Jsem velice rád, že jsme jako jedno z mála měst v České republice schopni pokrýt poptávku a do školky umisťujeme všechny znojemské děti, které do 31. srpna dovrší věku tří let. Rádi bychom ale také usnadnili život zejména maminkám-samoživitelkám. Chtěli bychom v budoucnu otevřít jednu nebo dvě třídy pro děti mladší tří let. V současné době zatím hledáme způsob, jak to udělat,“ doplňuje místostarosta.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře