Reklama
reklama

Znojemské školky přijmou i v následujícím školním roce všechny tříleté děti

K zápisům do mateřských škol, které se konaly 17. května, přišlo celkem 514 dětí. Z počtu 514 dětí některé nesplňovaly podmínky věku, jiné přišly k zápisu do více školek. Mimo-znojemských dětí bylo letos u zápisu dvacet devět.

„Ještě nemáme stanovený přesný počet těch, které přijmeme do předškolního vzdělávání, neboť stále není jasný počet dětí, které budou mít odklad povinné školní docházky,“ vysvětluje Jan Grois, místostarosta Znojma, který má školství v gesci. „Předpokládáme však, že od 1. září nastoupí do mateřských škol 394 dětí,“ dodává místostarosta.

Největší zájem rodičů byl tradičně o mateřské školy na Holandské (122), na Dělnické (85), na Pražské (66) a na náměstí Republiky (61). Zájem byl i o mateřské školy v menších městských částech Konice a Mramotice, na každou se dostavilo 10 dětí.

O předškolní vzdělávání se město stará kontinuálně. Před třemi lety reagovalo na demografický vývoj a otevřelo tři nové třídy. Od příštího školního roku navýší také kapacitu mateřské školy v Mramoticích, kde rodiče projevili zájem o předškolní vzdělávání s prvky Montessori. Do mateřských škol také plynou v posledních dvou letech rekordní investice.

„Jsem velice rád, že jsme jako jedno z mála měst v České republice schopni pokrýt poptávku a do školky umisťujeme všechny znojemské děti, které do 31. srpna dovrší věku tří let. Rádi bychom ale také usnadnili život zejména maminkám-samoživitelkám. Chtěli bychom v budoucnu otevřít jednu nebo dvě třídy pro děti mladší tří let. V současné době zatím hledáme způsob, jak to udělat,“ doplňuje místostarosta.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře