Reklama
reklama

Znojemské Kino Svět má konečně pohodlné sedačky

Filmoví diváci se mohou radovat. Konečně ve velkém sále znojemského Kina Svět usednou do pohodlných sedaček. Ani u čtyřhodinových snímků je tak nebudou bolet záda. Na úkor pohodlí se ale počet míst snížil z původních sto sedmdesáti sedadel na sto šedesát jedna.

Znojemskému kinu, které jako jediné v regionu nabízí filmová představení v průběhu celého roku, k získání nových sedaček pomohla investice města. Městskou pokladnu stály sedm set tisíc korun. Výměny se dočkala i podlahová krytina za více než čtyři sta tisíc korun.

I v tomto roce ale čekají kino novinky. "Ve schváleném rozpočtu města na rok 2014 je na digitalizaci malého sálu vyčleněna částka dva a půl milionu korun. Pořídit se za to má nová projekční technologie a další související věci, jako je 3D promítání nebo ozvučení. Znojmo na tuto akci získalo státní dotaci tři sta tisíc korun. A Správa nemovitostí města Znojma také počítá během roku 2014 s opravou fasády celé budovy na Havlíčkově ulici, kde kino sídlí," dodala mluvčí znojemského úřadu Zuzana Pastrňáková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře