Reklama
reklama

Znojemské Kino Svět má konečně pohodlné sedačky

Filmoví diváci se mohou radovat. Konečně ve velkém sále znojemského Kina Svět usednou do pohodlných sedaček. Ani u čtyřhodinových snímků je tak nebudou bolet záda. Na úkor pohodlí se ale počet míst snížil z původních sto sedmdesáti sedadel na sto šedesát jedna.

Znojemskému kinu, které jako jediné v regionu nabízí filmová představení v průběhu celého roku, k získání nových sedaček pomohla investice města. Městskou pokladnu stály sedm set tisíc korun. Výměny se dočkala i podlahová krytina za více než čtyři sta tisíc korun.

I v tomto roce ale čekají kino novinky. "Ve schváleném rozpočtu města na rok 2014 je na digitalizaci malého sálu vyčleněna částka dva a půl milionu korun. Pořídit se za to má nová projekční technologie a další související věci, jako je 3D promítání nebo ozvučení. Znojmo na tuto akci získalo státní dotaci tři sta tisíc korun. A Správa nemovitostí města Znojma také počítá během roku 2014 s opravou fasády celé budovy na Havlíčkově ulici, kde kino sídlí," dodala mluvčí znojemského úřadu Zuzana Pastrňáková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře