Reklama
reklama

Znojemské historické vinobraní déšť nepokazil. Navštívilo jej více než 73 tisíc lidí

Znojemské historické vinobraní 2014 si i přes nepřízeň počasí užilo více než 73 tisíc návštěvníků. Lákadlem nebyla jenom široká nabídka těch nejlepších moravských vín a burčáků, ale také rozsáhlý historický program, unikátní průvod Jana Lucemburského, nabídka hudebních vystoupení různých žánrů a také doprovodný program pro rodiny s dětmi. Ani hustý déšť, který se spustil v průběhu závěrečného vystoupení skupiny Olympic, neodradil tusíce lidí, kteří zcela zaplnili Masarykovo náměstí a přilehlé ulice, aby mohli sledovat závěrečný ohňostroj.

Počasí neovlivnilo ani průběh speciální pochůzkové degustace vín originální certifikace, kterou připravilo sdružení vinařů VOC Znojmo na vyhlídce u rotundy sv. Kateřiny. „V rámci degustace se vypilo celkem 8.200 lahví vína z produkce 17 vinařství VOC Znojmo,“ řekl František Koudela, předseda VOC Znojmo, který byl jako ředitel Znojemské Besedy také hlavním velitelem organizačního týmu. Na téma přípravy vinobraní dodává: „Na organizaci vinobraní se podílí zhruba šedesátičlenný produkční tým. Spokojenost návštěvníků závisí na jejich kreativitě a profesionalitě, proto vše musí perfektně fungovat. Doufám, že ani letos jsme návštěvníky vinobraní nezklamali a že vše proběhlo k jejich spokojenosti. Doufáme, že všichni si Znojemské historické vinobraní užili. Rádi je uvítáme i příští rok a pro jejich spokojenost uděláme maximum.“

„Na organizaci Znojemského historického vinobraní se každoročně podílí desítky lidí a já bych jim za to rád poděkoval. V první řadě musím poděkovat celému týmu Znojemské Besedy, který se dokázal výborně vypořádat také s nepřejícím počasím. Poděkování patří také režiséru velkolepého historického průvodu, panu Václavu Beranovi, který ten čtyřsetšedesátihlavý dav výborně ukočíroval. Své role se výborně zhostili nejen Mirek Hrabě jako král a Šárka Drozdová jako královna, ale také všichni ostatní účinkující.  V celé řadě poděkování bych mohl pokračovat, ale jistě bych na někoho zapomněl. Takže ještě jednou děkuji všem, kteří se jakkoliv podíleli na vinobraní. Díky vám všem jsme si mohli užít opět dva dny plné bohatého kulturního programu, výborného burčáku a kvalitního vína,“ dodává starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kontrola ledu Foto: Centrum news
Muž si chtěl v Králově Poli zkrátit cestu přes jezírko. To ale nebylo dostatečně zamrzlé a muž se propadl do ledové vody. Nebýt náhodného kolemjdoucího, patrně by utonul.
24.01.2018 - 07:23
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Komentáře