Reklama
reklama

Znojemská nemocnice bude mít nové vybavení iktového centra

Nemocnice Znojmo v dubnu roku 2012 splnila stanovená kritéria pro zařazení do sítě specializovaných cerebrovaskulárních pracovišť a vzniklo zde iktové centrum. Celkem bylo v nemocnici po dobu fungování iktového centra ošetřeno 280 pacientů s diagnózou cévní mozkové příhody, z toho byla 4 % mozkových krvácení. Nyní centrum dostane nové přístroje za 20 milionů korun.

„Do spádové oblasti iktového centra spadá okres Znojmo a přilehlé oblasti nejen Jihomoravského kraje, ale i Kraje Vysočina. Celkově funguje pro spádovou oblast cca 150 až 200 tisíc obyvatel. Jde o zvláště náročnou a nákladnou péči, která vyžaduje vysokou odbornou erudici a zkušenost a v neposlední řadě nákladnou zdravotnickou techniku,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

V rámci předkládaného projektu bylo zvoleno pořízení přístrojové vybavení, které pro zajištění specializované a efektivní péče o pacienty s cerebrovaskulárním onemocněním zatím zcela chybí nebo vyžaduje obnovu. Předpokládané celkové výdaje na realizaci investičního záměru dosáhnou 20,845 mil. korun včetně DPH a budou do výše 17,718 mil. korun spolufinancovány podle pravidel Integrovaného operačního programu Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj a ve zbývající výši 3,127 mil. korun z investičního fondu nemocnice.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Komentáře