Reklama
reklama

Zlodějky překvapily seniora až v kuchyni. Žádaly o vodu a ukradly peníze

S neuvěřitelnou drzostí se setkal důchodce v obci Strachotice na Znojemsku. Najednou se u něho v kuchyni objevily dvě ženy. Požádaly ho o sklenici vody a překvapenému důchodci ukradly téměř 10 tisíc korun.

Jedna z žen přišla do kuchyně ze zadní části domu. Na pozemek vnikla přes zahradu. Vytlačila dveře do kotelny. Prošla domem až k vchodovým dveřím. Odemkla klíčem zasunutým v zámku a tím vpustila dovnitř další ženu. Obě pak vešly do kuchyně. Když viděly pana domácího, pohotově jedna požádala o sklenici vody.

Druhá zatím v nestřeženém okamžiku prohledala obývací pokoj. Podařilo se jí zmocnit se finanční hotovosti devět a půl tisíce korun. Pak obě odešly. Venku na ně čekal muž v zelené Škodě Octavia. Odjeli tak rychle, že si senior ani nestihl všimnout registrační značky.

Policie proto varuje seniory, aby si řádně uzamykali všechny vchody a vstupy do obydlí. „Peníze a šperky si raději ukládejte do trezorů nebo takových míst, která nejsou obvyklá a hůře ve spěchu dostupná. Tito pachatelé většinou v rychlosti nahlédnou do skříněk v ložnicích a obývacích pokojích a na běžných místech pohotově najdou uložené věci. Pokud v obci zahlédnete podezřelé cizí osoby s autem, poznačte si registrační značku a volejte linku 158. Ihned vyjedeme na místo a vše prověříme. Buďte ve střehu a nedávejte zlodějům šanci,“ uvedla mluvčí policie Lenka Drahokoupilová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře