Reklama
reklama

Zlodějky překvapily seniora až v kuchyni. Žádaly o vodu a ukradly peníze

S neuvěřitelnou drzostí se setkal důchodce v obci Strachotice na Znojemsku. Najednou se u něho v kuchyni objevily dvě ženy. Požádaly ho o sklenici vody a překvapenému důchodci ukradly téměř 10 tisíc korun.

Jedna z žen přišla do kuchyně ze zadní části domu. Na pozemek vnikla přes zahradu. Vytlačila dveře do kotelny. Prošla domem až k vchodovým dveřím. Odemkla klíčem zasunutým v zámku a tím vpustila dovnitř další ženu. Obě pak vešly do kuchyně. Když viděly pana domácího, pohotově jedna požádala o sklenici vody.

Druhá zatím v nestřeženém okamžiku prohledala obývací pokoj. Podařilo se jí zmocnit se finanční hotovosti devět a půl tisíce korun. Pak obě odešly. Venku na ně čekal muž v zelené Škodě Octavia. Odjeli tak rychle, že si senior ani nestihl všimnout registrační značky.

Policie proto varuje seniory, aby si řádně uzamykali všechny vchody a vstupy do obydlí. „Peníze a šperky si raději ukládejte do trezorů nebo takových míst, která nejsou obvyklá a hůře ve spěchu dostupná. Tito pachatelé většinou v rychlosti nahlédnou do skříněk v ložnicích a obývacích pokojích a na běžných místech pohotově najdou uložené věci. Pokud v obci zahlédnete podezřelé cizí osoby s autem, poznačte si registrační značku a volejte linku 158. Ihned vyjedeme na místo a vše prověříme. Buďte ve střehu a nedávejte zlodějům šanci,“ uvedla mluvčí policie Lenka Drahokoupilová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře