Reklama
reklama

Zimní stadion před rekonstrukcí: ozvučení do startu sezóny, světla v průběhu

Znojemský zimní stadion čekají opravy. Jak již bylo avizováno, návštěvníci stadionu se mohou těšit na nové ozvučení a osvětlení. Aktuálně na stadionu probíhá řada menších oprav a dalších úprav spojených s novou sezónou, během 14 dnů by se mělo začít s výměnou ozvučení. Klub ve spolupráci s majitelem stadionu, kterým je město Znojmo, jedná také o dalších úpravách.

"Je potřeba zmínit, že majitelem stadionu je město Znojmo. Klub nemůže ovlivňovat průběh zadávání zakázek ani jejich přímou realizaci a časový horizont. Nicméně se zástupci města se snažíme co nejintenzivněji spolupracovat, aby všechny odsouhlasené opravy a rekonstrukce proběhly v nejdřívějším možném termínu," vysvětluje Veselý.
Do startu nové sezóny by se dle informací od odpovědných pracovníků města měla stihnout výměna ozvučení, nového osvětlení by se pak fanoušci měli dočkat v průběhu sezóny. "V případě výměny osvětlení bylo první výběrové řízení napadeno jednou ze zúčastněných firem. Muselo tak být vyhlášeno nové, které nyní probíhá. Výměna by měla proběhnout v průběhu sezóny, což bude složitá akce, díky delším přestávkám v ligové soutěži ale proveditelná. Ač nás to samozřejmě mrzí, musíme se s tím smířit a vycházet z reálného stavu věcí, kdy je nutné dodržet všechny zákonné postupy," pokračuje manažer Orlů.
Z množství menších probíhajících oprav lze zmínit například opravu pokladen pro výdej lístků nebo položení nových gum v prostoru zimního stadiónu, kde některé původní sloužily již od dob vybudování stadionu před více jak třiceti lety. Pracuje se také na lepším označení sektorů a sedaček pro snadnější orientaci návštěvníků.
"Klub na základě informací od fanoušků připravuje například otevření dětského koutku a několik dalších věcí, které bychom předem neradi prozrazovali. Již nyní však můžeme potvrdit, že intenzivně jednáme s vedením ligy o možnosti dřívějších začátků utkání hraných v pracovní dny (úterý, pátek) a také s představiteli ServusTV a některých českých médií o větší prezentaci našeho klubu v nové sezóně," říká Veselý.
Zástupci vedení klubu a města jednají i o dalších možných vylepšeních znojemského stadionu. "Již delší dobu máme zažádáno na MŠMT rovněž o dotaci na nové mantinely. Vzhledem k minulé a současné politické situaci však o této žádosti zatím stále nebylo rozhodnuto. Klub s představiteli města intenzivně komunikuje a snaží se najít společnou cestu k dalšímu zkulturnění prostředí na zimním stadionu, který v průběhu roku navštíví a využije více jak 90 tisíc lidí ze Znojma a okolí. Opravy podobného rozsahu se na zimním stadionu neprováděly prakticky od dob postupu do extraligy, proto ač někdy jde o zdlouhavý proces, je třeba tuto snahu města o modernizaci svého majetku, který slouží široké veřejnosti, ocenit," konstatuje Veselý.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře