Reklama
reklama

Ženě se do ruky zakousl vlastní pes. Agresivní zvíře policista zastřelil

Pes bojového plemene v neděli odpoledne napadl na zahradě Hraběticích na Znojemsku svoji majitelku. Zakousl se a nechtěl pustit. Agresivního psa nakonec museli zasahující policisté zastřelit.

Na policejní stanici do Hrušovan nad Jevišovkou vtrhl v neděli po čtvrté hodině odpoledne muž, který žádal o rychlou pomoc do sousední obce Hrabětice. Jeho partnerku tam napadl jejich bojový pes. Uvedl, že oba jsou na zahradě, agresivní zvíře ji drží za ruku a nechce pustit. Na místo, které bylo zhruba čtyři a půl kilometru od služebny, policisté okamžitě vyjeli. „Paní ležela na zemi a pes byl zakousnutý do její ruky. Vší silou se snažila pomocí obojku dostat zvíře od sebe. Volala o pomoc a uváděla, že je jí na omdlení. Byla již vyčerpaná. Jednalo se totiž o šedesátikilového křížence kanárské dogy s akitou,“ popsala situaci na místě mluvčí policistů Lenka Drahokoupilová.

Protože žena byla ohrožena na životě, museli se zasahující policisté dostat co nejblíže, aby mohli zvíře  bezpečně zneškodnit a střelbou neohrozili napadenou ženu. Přelezli plot a dostali se na sousední zahradu k místu, kde se právě pes se svou obětí nacházel. „Jeden ze strážců zákona použil proti zvířeti zbraň a tím šestačtyřicetileté ženě zachránil život,“ dodala mluvčí.

Pes ženě způsobil zranění v oblasti obou horních končetin. Po skončení záchranné akce si ji převzali do péče lékaři.   

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře