Reklama
reklama

Ženě se do ruky zakousl vlastní pes. Agresivní zvíře policista zastřelil

Pes bojového plemene v neděli odpoledne napadl na zahradě Hraběticích na Znojemsku svoji majitelku. Zakousl se a nechtěl pustit. Agresivního psa nakonec museli zasahující policisté zastřelit.

Na policejní stanici do Hrušovan nad Jevišovkou vtrhl v neděli po čtvrté hodině odpoledne muž, který žádal o rychlou pomoc do sousední obce Hrabětice. Jeho partnerku tam napadl jejich bojový pes. Uvedl, že oba jsou na zahradě, agresivní zvíře ji drží za ruku a nechce pustit. Na místo, které bylo zhruba čtyři a půl kilometru od služebny, policisté okamžitě vyjeli. „Paní ležela na zemi a pes byl zakousnutý do její ruky. Vší silou se snažila pomocí obojku dostat zvíře od sebe. Volala o pomoc a uváděla, že je jí na omdlení. Byla již vyčerpaná. Jednalo se totiž o šedesátikilového křížence kanárské dogy s akitou,“ popsala situaci na místě mluvčí policistů Lenka Drahokoupilová.

Protože žena byla ohrožena na životě, museli se zasahující policisté dostat co nejblíže, aby mohli zvíře  bezpečně zneškodnit a střelbou neohrozili napadenou ženu. Přelezli plot a dostali se na sousední zahradu k místu, kde se právě pes se svou obětí nacházel. „Jeden ze strážců zákona použil proti zvířeti zbraň a tím šestačtyřicetileté ženě zachránil život,“ dodala mluvčí.

Pes ženě způsobil zranění v oblasti obou horních končetin. Po skončení záchranné akce si ji převzali do péče lékaři.   

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře