Reklama
reklama

Železniční zastávka u nemocnice - Znojmo - centrum - je zase o krok blíž

Zřízení nové železniční zastávky u nemocnice, o něž vedení města Znojma usiluje už nějaký čas, je zase o krok blíž. Radní totiž souhlasili s umístěním nového zemního kabelového vedení nízkého napětí do pozemku města, včetně uzavření příslušné smlouvy, která mimo jiné zahrnuje právo vstupu na pozemek například kvůli opravám nebo údržbě kabelu.

„Město Znojmo tím vychází vstříc investorovi akce, kterým Správa železniční dopravní cesty,“ potvrzuje starosta Vlastimil Gabrhel. Pozemek, na němž se stavba realizuje, patří totiž Znojmu. Kromě úpravy rozvodů nízkého napětí a osvětlení, které jsou nyní na řadě, se vybuduje železniční spodek a nástupiště. „Lidé, kteří pojedou z okolí vlakem do nemocnice, se již nebudou muset trmácet přes celé město,“ konstatuje starosta.

Na železniční trati Znojmo – Okříšky, respektive na ulici Růženy Svobodové ve Znojmě, tedy vznikne nová železniční zastávka Znojmo – centrum. Předpoklad realizace samotné stavby je v roce 2015.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře