Reklama
reklama

Začnou opravy Velké Michalské. Přesměrují dopravu ve Znojmě

První ze tří etap rekonstrukce ulice Velká Michalská, která je součástí regenerace ulic městské památkové rezervace, začne již v polovině května. Jak je patrno z mapky, týkat se bude části Divišova náměstí (zakřížkovaná plocha), která bude uzavřena pro dopravu. Pěší provoz bude v průběhu stavby zachován s omezeními.

Ostatní doprava bude vedena ulicí Horní Česká, respektive Kovářská. U křižovatky ulic Velká Michalská a Horní Česká bude po pravé straně osazena značka Slepá ulice a Zákaz zastavení. V tomto směru bude vedena doprava pro stavbu. Po levé straně části ul. Velká Michalská bude umožněno zastavení vozidel zásobování přilehlých provozoven. Zásobování uzavřeného úseku bude z Horního náměstí a z uliček Divišova náměstí podél archívu.

Pro tuto etapu bude provoz na ulici Horní Česká otočený, parkovací místa se přeznačí páskou ve směru jízdy. Na Kovářské ulici v úseku Horní Česká – Horní náměstí bude obousměrný provoz, stejně jako kolem hotelu Morava na Horním náměstí.

Zastávka městské autobusové dopravy u železářství na Horním náměstí se po dobu stavby zruší. Autobusová doprava bude využívat zastávku u lázní. Turistický vláček nebude projíždět ulicemi Veselá, Jezuitské a Divišovo náměstí, Horní Česká. Vláček bude tedy z Václavského pokračovat na Horní náměstí a dále Kovářskou na Komenského náměstí. Zastávka č. 6 v parku se zruší. V době konání Znojemského historického vinobraní bude ulice Velká Michalská opět průjezdná.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře