Reklama
reklama

Z radniční věže ze Znojma se chce podívat do okolí stále víc turistů

Nepřehlédnutelná dominanta a symbol města Znojma, radniční věž, v letošním roce láme rekord v návštěvnosti. „Náš odhad ze začátku října, kdy jsme hodnotili uběhlou turistickou sezónu, se naplnil. Nečekali jsme však, že konečná čísla o počtu návštěvníků budou o tolik vyšší, než tomu bylo v loňském roce,“ shrnuje situaci František Koudela, ředitel Znojemské Besedy, která radniční věž provozuje.

A o jakých číslech je řeč? V roce 2013 navštívilo radniční věž celkem 14 661 osob, zatímco letos jich bylo celých 17 279. Jedná se o nárůst téměř o pětinu. Mluvíme o období od ledna do listopadu, neboť poslední listopadový týden se věž každoročně pro návštěvníky z důvodu instalace vánoční výzdoby uzavírá. 

„V příštím roce se v rámci komplexní propagace Znojma budeme snažit, abychom nastavený trend udrželi a přilákali opět o něco více návštěvníků, než tomu bylo letos,“ dodává Koudela. 

Přijďte i vy a vystoupejte 162 schodů na věž, jež tu stojí více jak jedno půltisíciletí! Za odměnu se vám z jejího ochozu za jasného počasí nabídne krásný výhled nejen na město Znojmo, ale i široké okolí. Severozápadním směrem můžete pozorovat výběžky Českomoravské vrchoviny, jihovýchodním pak Pálavské vrchy. Při zvlášť příznivé viditelnosti je možno zahlédnout i velmi vzdálené vrcholky rakouských Alp.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře