Reklama
reklama

Z radniční věže ze Znojma se chce podívat do okolí stále víc turistů

Nepřehlédnutelná dominanta a symbol města Znojma, radniční věž, v letošním roce láme rekord v návštěvnosti. „Náš odhad ze začátku října, kdy jsme hodnotili uběhlou turistickou sezónu, se naplnil. Nečekali jsme však, že konečná čísla o počtu návštěvníků budou o tolik vyšší, než tomu bylo v loňském roce,“ shrnuje situaci František Koudela, ředitel Znojemské Besedy, která radniční věž provozuje.

A o jakých číslech je řeč? V roce 2013 navštívilo radniční věž celkem 14 661 osob, zatímco letos jich bylo celých 17 279. Jedná se o nárůst téměř o pětinu. Mluvíme o období od ledna do listopadu, neboť poslední listopadový týden se věž každoročně pro návštěvníky z důvodu instalace vánoční výzdoby uzavírá. 

„V příštím roce se v rámci komplexní propagace Znojma budeme snažit, abychom nastavený trend udrželi a přilákali opět o něco více návštěvníků, než tomu bylo letos,“ dodává Koudela. 

Přijďte i vy a vystoupejte 162 schodů na věž, jež tu stojí více jak jedno půltisíciletí! Za odměnu se vám z jejího ochozu za jasného počasí nabídne krásný výhled nejen na město Znojmo, ale i široké okolí. Severozápadním směrem můžete pozorovat výběžky Českomoravské vrchoviny, jihovýchodním pak Pálavské vrchy. Při zvlášť příznivé viditelnosti je možno zahlédnout i velmi vzdálené vrcholky rakouských Alp.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře