Reklama
reklama

Vinobraní: centrum Znojma bude uzavřeno již od čtvrtka

Jako každý rok i letos s sebou vinobraní přináší dopravní omezení. Centrum se uzavře motoristům, objízdné trasy čekají i autobusy městské hromadné dopravy. Oproti loňskému roku se však zavedla jedna podstatná změna: zákaz parkování v městské památkové rezervaci bude platit již od čtvrtka od 7:00 hodin, tedy o den dříve, než tomu bývalo v minulých letech. Zákaz bude platit do nedělního dopoledne.

Rozmisťování stánků či stavba pódií totiž probíhá od čtvrtečního rána, parkující vozidla by tak stavbě překážela. Ve čtvrtek bude do centra města povolen pouze vjezd s krátkodobým parkováním nutným k vyložení a naložení nákladu, od pátku bude vjezd do uzavřené zóny možný pouze na povolení. Strážníci městské policie budou řidiče na zákaz parkování upozorňovat. Snahou je předejít odtahům vozidel, ke kterým by město muselo jinak přistoupit.

„Za dopravní omezení, která jsou pro zajištění hladkého průběhu a jedinečné atmosféry vinobraní nezbytná, se omlouváme. Zároveň prosíme všechny o maximální možnou spolupráci a respektování tohoto omezení. Věřím, že se vše obejde bez větších komplikací a všichni si tuto největší oslavu vína a historie užijeme,“ říká za organizátory ředitel Znojemské Besedy František Koudela. Více informací o uzavírkách najdete zde.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kontrola ledu Foto: Centrum news
Muž si chtěl v Králově Poli zkrátit cestu přes jezírko. To ale nebylo dostatečně zamrzlé a muž se propadl do ledové vody. Nebýt náhodného kolemjdoucího, patrně by utonul.
24.01.2018 - 07:23
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Komentáře