Reklama
reklama

VIDEO: Na znojemské vinobraní lidé vejdou replikami historických bran

Znojemské vinobraní se letos bude odehrávat v nových historických kulisách. Pro 31. ročník přichystali pořadatelé repliky bran, kterými se kdysi vcházelo či vjíždělo do historického centra města. Mají zapadnout do zástavby a doplnit historizující dojem. Vinobraní se uskuteční v pátek a v sobotu 12. a 13. září.

Dalším výletem do historie bude pro návštěvníky v Malé Mikulášské 'ulička chudiny', která je má vtáhnout do atmosféry středověké chudinské čtvrti. Ochutnávku vín také dokreslí opravené návrší znojemské rotundy sv. Kateřiny.

Loni zavítalo do Znojma kolem 70 tisíc, letos by pořadatelé rádi prodali 80 tisíc vstupenek. Má k tomu pomoci i více programových scén a aktivit pro rodiny s dětmi. Více bude i parkovacích a ubytovacích kapacit. Prodejci si letos mohou pronajmout 370 stánků, jen pár posledních je ještě k dispozici. Loni se prezentovalo 16 velkých vinařství a 60 malých vinařů.

Organizátoři připravili opět řadu kulturních vystoupení, jejichž vrcholem má být koncert kapely Olympic, která se ve Znojmě objeví po pěti letech. Chybět nebude ani tradiční velký průvod v čele s králem Janem Lucemburským.

Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji od 1. července v síti Ticketpro a v turistickém informačním centru ve Znojmě. Do konce srpna stojí vstupenka 280 korun, poté 310 korun. Vinobraní se ve Znojmě koná od roku 1966.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Sportovní a rekreační areál Kraví hora oslaví v sobotu 25. května 15 let od otevření krytého bazénu a zrekonstruovaného venkovního areálu včetně koupaliště.
23.05.2019 - 10:30
Vizualizace Pohořelce Foto: MMB
V těchto dnech roste na Pohořelci u Malinovského náměstí architektonická instalace, která pomůže zanedbaný kout na pár týdnů přeměnit na živé místo určené k setkávání. Připravovaný festival „Kam...
23.05.2019 - 08:00
Hledaný muž Foto: PČR JMK
Hledaný muž ukradl v kasinu v Popůvkách číšnici peněženku, která v sobě měla více než sto tisíc korun. Policie zná totožnost muže. Nyní po muži policisté pátrají.
22.05.2019 - 13:52
Vítězná fotka Foto: MMB
Sté výročí vzniku Velkého Brna oslavuje město kromě jiných aktivit i fotosoutěží. Po dvou týdnech zná soutěž své vítěze. Nejvíce zabodovala fotka z Maloměřic.
22.05.2019 - 08:11
Muž z Blanska z okna v ulici Bezručova vyskočil dnes o půl šesté ráno. Zdravotníci se jej pokusili resuscitovat. Neúspěšně.
21.05.2019 - 19:40
Brněnské koupaliště Riviéra letos pro návštěvníky chystá řadu novinek – přibudou například dvě venkovní převlékací kabinky, nová lehátka a devět stanů sloužících pro oddech ve stínu. Rozšířila se i...
21.05.2019 - 15:32
Komentáře