Reklama
reklama

VIDEO: Na znojemské vinobraní lidé vejdou replikami historických bran

Znojemské vinobraní se letos bude odehrávat v nových historických kulisách. Pro 31. ročník přichystali pořadatelé repliky bran, kterými se kdysi vcházelo či vjíždělo do historického centra města. Mají zapadnout do zástavby a doplnit historizující dojem. Vinobraní se uskuteční v pátek a v sobotu 12. a 13. září.

Dalším výletem do historie bude pro návštěvníky v Malé Mikulášské 'ulička chudiny', která je má vtáhnout do atmosféry středověké chudinské čtvrti. Ochutnávku vín také dokreslí opravené návrší znojemské rotundy sv. Kateřiny.

Loni zavítalo do Znojma kolem 70 tisíc, letos by pořadatelé rádi prodali 80 tisíc vstupenek. Má k tomu pomoci i více programových scén a aktivit pro rodiny s dětmi. Více bude i parkovacích a ubytovacích kapacit. Prodejci si letos mohou pronajmout 370 stánků, jen pár posledních je ještě k dispozici. Loni se prezentovalo 16 velkých vinařství a 60 malých vinařů.

Organizátoři připravili opět řadu kulturních vystoupení, jejichž vrcholem má být koncert kapely Olympic, která se ve Znojmě objeví po pěti letech. Chybět nebude ani tradiční velký průvod v čele s králem Janem Lucemburským.

Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji od 1. července v síti Ticketpro a v turistickém informačním centru ve Znojmě. Do konce srpna stojí vstupenka 280 korun, poté 310 korun. Vinobraní se ve Znojmě koná od roku 1966.

Autor: 
redakce
Aktuálně
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Komentáře