Reklama
reklama

VIDEO: Na znojemské vinobraní lidé vejdou replikami historických bran

Znojemské vinobraní se letos bude odehrávat v nových historických kulisách. Pro 31. ročník přichystali pořadatelé repliky bran, kterými se kdysi vcházelo či vjíždělo do historického centra města. Mají zapadnout do zástavby a doplnit historizující dojem. Vinobraní se uskuteční v pátek a v sobotu 12. a 13. září.

Dalším výletem do historie bude pro návštěvníky v Malé Mikulášské 'ulička chudiny', která je má vtáhnout do atmosféry středověké chudinské čtvrti. Ochutnávku vín také dokreslí opravené návrší znojemské rotundy sv. Kateřiny.

Loni zavítalo do Znojma kolem 70 tisíc, letos by pořadatelé rádi prodali 80 tisíc vstupenek. Má k tomu pomoci i více programových scén a aktivit pro rodiny s dětmi. Více bude i parkovacích a ubytovacích kapacit. Prodejci si letos mohou pronajmout 370 stánků, jen pár posledních je ještě k dispozici. Loni se prezentovalo 16 velkých vinařství a 60 malých vinařů.

Organizátoři připravili opět řadu kulturních vystoupení, jejichž vrcholem má být koncert kapely Olympic, která se ve Znojmě objeví po pěti letech. Chybět nebude ani tradiční velký průvod v čele s králem Janem Lucemburským.

Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji od 1. července v síti Ticketpro a v turistickém informačním centru ve Znojmě. Do konce srpna stojí vstupenka 280 korun, poté 310 korun. Vinobraní se ve Znojmě koná od roku 1966.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Perníky, punč a betlém. To jsou Vánoce v AVION Shopping parku Brno
14.12.2018 - 19:45
Sportovcem Brna je Adam Ondra Foto: MMB
Sportovcem Brna je již po páté v řadě sportovní lezec Adam Ondra. Mezi nejlepší brněnské sportovce Akademie brněnského sportu zařadila také kapitána Komety Leoše Čermáka a triatlonistku Vendulu...
14.12.2018 - 13:42
Náměstí Svobody Foto: Centrum news
Plastové baňky, které zdobí vánoční strom na náměstí Svobody, tři Španělé vzali se stromu a použili na kopání. Zachytily je kamery a od strážníků dostali pokutu.
14.12.2018 - 09:08
Jihomoravský kraj má po osmi letech nové logo. Na základě výběrového řízení byl vybrán návrh založený na jednoduchosti a minimalismu. Podoba loga vychází z tradičních barev a tvarů moravské keramiky...
13.12.2018 - 15:43
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Zlepšit komunikaci mezi městem Brnem a jeho akciovými společnostmi a efektivněji koordinovat práce na silnicích. To je úkolem nové pracovní skupiny Koordinátora oprav a uzavírek, kterou včera zřídili...
13.12.2018 - 06:00
Kryté beach kurty na Riviéře, kryokomora nebo obměněné šatníky. To jsou jen některé z investic v hodnotě 71 milionů korun, o nichž dnes rozhodla Rada města Brna. Ta funguje jako valná hromada...
12.12.2018 - 18:26
Komentáře