Reklama
reklama

VIDEO: Na znojemské vinobraní lidé vejdou replikami historických bran

Znojemské vinobraní se letos bude odehrávat v nových historických kulisách. Pro 31. ročník přichystali pořadatelé repliky bran, kterými se kdysi vcházelo či vjíždělo do historického centra města. Mají zapadnout do zástavby a doplnit historizující dojem. Vinobraní se uskuteční v pátek a v sobotu 12. a 13. září.

Dalším výletem do historie bude pro návštěvníky v Malé Mikulášské 'ulička chudiny', která je má vtáhnout do atmosféry středověké chudinské čtvrti. Ochutnávku vín také dokreslí opravené návrší znojemské rotundy sv. Kateřiny.

Loni zavítalo do Znojma kolem 70 tisíc, letos by pořadatelé rádi prodali 80 tisíc vstupenek. Má k tomu pomoci i více programových scén a aktivit pro rodiny s dětmi. Více bude i parkovacích a ubytovacích kapacit. Prodejci si letos mohou pronajmout 370 stánků, jen pár posledních je ještě k dispozici. Loni se prezentovalo 16 velkých vinařství a 60 malých vinařů.

Organizátoři připravili opět řadu kulturních vystoupení, jejichž vrcholem má být koncert kapely Olympic, která se ve Znojmě objeví po pěti letech. Chybět nebude ani tradiční velký průvod v čele s králem Janem Lucemburským.

Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji od 1. července v síti Ticketpro a v turistickém informačním centru ve Znojmě. Do konce srpna stojí vstupenka 280 korun, poté 310 korun. Vinobraní se ve Znojmě koná od roku 1966.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře