Reklama
reklama

VIDEO: Černou palírnu měli na starosti dva muži v Novosedlech na Znojemsku

Až na Znojemsko dovedl jihočeské celníky zátah na nelegální palírny a neoznačený alkohol. Během akce zabavili stovky litrů načerno vypálených lihovin určených k prodeji. Vzorky putovaly na expertizu, které určí, zda neobsahují nebezpečné látky.

Při domovní prohlídce v Novosedlech na Znojemsku bylo zajištěno kompletní zařízení, které sloužilo k výrobě neznačeného alkoholu, a dále byly zajištěny různé komponenty - kompresor, chladící zařízení, připravené uzávěry, skleněné litrové lahve, barviva a příchutě - důležité pro jeho výrobu. Dále zde celníci zajistili ve čtyřech pivních sudech celkem 145 litrů lihovin, připravených ke stočení do litrových lahví.

Na Znojemsku také zastavili dvě auta. „V jednom z vozidel bylo nalezeno 76 litrů neznačeného alkoholu připraveného k distribuci. Byly odebrány vzorky a v současnosti probíhá jejich analýza v Celně technické laboratoři v Praze. Únik jen na spotřební dani byl vyčíslen na více jak čtyřicet tisíc korun,“ uvedl mluvčí celníků Vladimír Pešek.

V současné době je případ stále v šetření celníků. Dvojici podezřelých mužů ve věku 47 a 54 let hrozí trest odnětí svobody až na pět let, zákaz činnosti a peněžitý trest. Zajištěné zboží s největší pravděpodobností propadne ve prospěch státu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře