Reklama
reklama

VIDEO: Černou palírnu měli na starosti dva muži v Novosedlech na Znojemsku

Až na Znojemsko dovedl jihočeské celníky zátah na nelegální palírny a neoznačený alkohol. Během akce zabavili stovky litrů načerno vypálených lihovin určených k prodeji. Vzorky putovaly na expertizu, které určí, zda neobsahují nebezpečné látky.

Při domovní prohlídce v Novosedlech na Znojemsku bylo zajištěno kompletní zařízení, které sloužilo k výrobě neznačeného alkoholu, a dále byly zajištěny různé komponenty - kompresor, chladící zařízení, připravené uzávěry, skleněné litrové lahve, barviva a příchutě - důležité pro jeho výrobu. Dále zde celníci zajistili ve čtyřech pivních sudech celkem 145 litrů lihovin, připravených ke stočení do litrových lahví.

Na Znojemsku také zastavili dvě auta. „V jednom z vozidel bylo nalezeno 76 litrů neznačeného alkoholu připraveného k distribuci. Byly odebrány vzorky a v současnosti probíhá jejich analýza v Celně technické laboratoři v Praze. Únik jen na spotřební dani byl vyčíslen na více jak čtyřicet tisíc korun,“ uvedl mluvčí celníků Vladimír Pešek.

V současné době je případ stále v šetření celníků. Dvojici podezřelých mužů ve věku 47 a 54 let hrozí trest odnětí svobody až na pět let, zákaz činnosti a peněžitý trest. Zajištěné zboží s největší pravděpodobností propadne ve prospěch státu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře