Reklama
reklama

VIDEO: Černou palírnu měli na starosti dva muži v Novosedlech na Znojemsku

Až na Znojemsko dovedl jihočeské celníky zátah na nelegální palírny a neoznačený alkohol. Během akce zabavili stovky litrů načerno vypálených lihovin určených k prodeji. Vzorky putovaly na expertizu, které určí, zda neobsahují nebezpečné látky.

Při domovní prohlídce v Novosedlech na Znojemsku bylo zajištěno kompletní zařízení, které sloužilo k výrobě neznačeného alkoholu, a dále byly zajištěny různé komponenty - kompresor, chladící zařízení, připravené uzávěry, skleněné litrové lahve, barviva a příchutě - důležité pro jeho výrobu. Dále zde celníci zajistili ve čtyřech pivních sudech celkem 145 litrů lihovin, připravených ke stočení do litrových lahví.

Na Znojemsku také zastavili dvě auta. „V jednom z vozidel bylo nalezeno 76 litrů neznačeného alkoholu připraveného k distribuci. Byly odebrány vzorky a v současnosti probíhá jejich analýza v Celně technické laboratoři v Praze. Únik jen na spotřební dani byl vyčíslen na více jak čtyřicet tisíc korun,“ uvedl mluvčí celníků Vladimír Pešek.

V současné době je případ stále v šetření celníků. Dvojici podezřelých mužů ve věku 47 a 54 let hrozí trest odnětí svobody až na pět let, zákaz činnosti a peněžitý trest. Zajištěné zboží s největší pravděpodobností propadne ve prospěch státu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře