Reklama
reklama

Ve Znojmě vznikne nové stanoviště zdravotnické záchranné služby

Rada kraje schválila investiční záměr na stavbu nové budovy Zdravotnické záchranné služby (ZZS JMK) ve Znojmě a odsouhlasila zahájení zadávacího řízení veřejné zakázky na příslušné projekční práce.

Stávající provoz výjezdové základny ZZS JMK ve Znojmě je v současnosti zajišťován ve stísněných prostorách tzv. „staré nemocnice“. Vzhledem k tomu že tento areál je určen k prodeji, bylo rozhodnuto o přestěhování výjezdové základy záchranářů do nově vybudovaných prostor.

Pozemky pro tuto stavbu se nacházejí ve Znojmě s výjezdem na ulici Pražskou, která je hlavní městskou komunikací ve směru Praha – Vídeň s velmi dobrým dosahem celého města Znojma a v  těsném sousedství objektů dalších složek Integrovaného záchranného systému (IZS JMK).

„Koncem loňského roku stát uvolnil pozemky a finance na to, aby ve Znojmě vzniklo nové výjezdové stanoviště Hasičského záchranného sboru, a to v areálu Policie ČR v ulici Pražská. Rozhodli jsme se tedy pro koncept společného integrovaného střediska – takže nové stanoviště ZZS JMK vznikne v bezprostřední blízkosti a v návaznosti na stanoviště hasičů a policie,“ konstatoval hejtman Michal Hašek.

Tento společný koncept integrovaných středisek základních složek IZS bude realizován i na dalších místech kraje. Jak uvedl hejtman Hašek, v případě nového stanoviště ZZS JMK ve Znojmě by měla být projektová dokumentace hotova ještě v průběhu letošního roku tak, aby se na jaře roku příštího začalo stavět.   

Novostavbou výjezdové základy ve Znojmě se tedy zlepší dostupnost přednemocniční neodkladné péče na svěřeném území a zvýší se kvalita zásahů při mimořádných událostech díky úzké provázanosti mezi základními složkami IZS.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře