Reklama
reklama

Ve Znojmě vznikne místo bývalých jatek továrna se 30 novými místy

Ve Znojmě vznikne na místě bývalých jatek nová továrna, která do pěti let nabídne zhruba 30 nových pracovních míst. Znojemsko patří k okresům s nejvyšším podílem nezaměstnaných v kraji. Radnice se proto nyní snaží do města nalákat investory, kteří by dali místním lidem práci. Areál bývalých jatek městský úřad prodal firmě K-Produkt Holding, která v něm bude zpracovávat dřevo a plasty a postaví také skladovací haly a administrativní budovu.

Na konci září činil podíl nezaměstnaných na Znojemsku 9,1 procenta, průměr v Jihomoravském kraji je osm procent. Areál bývalých jatek se městu dlouho nedařilo prodat, vedení radnice proto zrušilo kupní cenu osm milionů korun a rozhodlo, že jej dostane zájemce s nejvyšší nabídkou. "Druhým hlediskem při prodeji bylo, že jsme chtěli, aby se nový majitel městu zaručil, že nabyté pozemky využije ke komerčním účelům a nově zaměstná ve městě minimálně 20 Znojmáků," uvedl starosta Vlastimil Gabrhel.

Společnost K-Produkt Holding podmínky splnila a prodej tento týden odsouhlasili radní. Se stavbou nové továrny musí podle smlouvy začít do dvou let od koupě pozemků. "Na místě dnešních jatek chceme postavit nový výrobní areál pro lehký dřevozpracující průmysl a zpracování plastů a také skladovací haly s administrativní budovou," uvedl jednatel společnosti Jiří Kún. Podle smlouvy musí do pěti let zaměstnat minimálně 30 lidí.

Radnice se snaží podnikatelům zjednodušit ve městě podmínky a před rokem proto spustila takzvaný projekt Kolumbus na podporu zaměstnanosti. Dotuje například podnikatelský inkubátor, kde mají začínající firmy zdarma prostory s recepcí a dalšími službami. Jedním z problémů Znojma je podle starosty také zrušený celní referát, kvůli kterému musejí firmy jezdit proclívat zboží do Brna. O obnovení referátu nyní radnice usiluje.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře