Reklama
reklama

Ve Znojmě vznikne místo bývalých jatek továrna se 30 novými místy

Ve Znojmě vznikne na místě bývalých jatek nová továrna, která do pěti let nabídne zhruba 30 nových pracovních míst. Znojemsko patří k okresům s nejvyšším podílem nezaměstnaných v kraji. Radnice se proto nyní snaží do města nalákat investory, kteří by dali místním lidem práci. Areál bývalých jatek městský úřad prodal firmě K-Produkt Holding, která v něm bude zpracovávat dřevo a plasty a postaví také skladovací haly a administrativní budovu.

Na konci září činil podíl nezaměstnaných na Znojemsku 9,1 procenta, průměr v Jihomoravském kraji je osm procent. Areál bývalých jatek se městu dlouho nedařilo prodat, vedení radnice proto zrušilo kupní cenu osm milionů korun a rozhodlo, že jej dostane zájemce s nejvyšší nabídkou. "Druhým hlediskem při prodeji bylo, že jsme chtěli, aby se nový majitel městu zaručil, že nabyté pozemky využije ke komerčním účelům a nově zaměstná ve městě minimálně 20 Znojmáků," uvedl starosta Vlastimil Gabrhel.

Společnost K-Produkt Holding podmínky splnila a prodej tento týden odsouhlasili radní. Se stavbou nové továrny musí podle smlouvy začít do dvou let od koupě pozemků. "Na místě dnešních jatek chceme postavit nový výrobní areál pro lehký dřevozpracující průmysl a zpracování plastů a také skladovací haly s administrativní budovou," uvedl jednatel společnosti Jiří Kún. Podle smlouvy musí do pěti let zaměstnat minimálně 30 lidí.

Radnice se snaží podnikatelům zjednodušit ve městě podmínky a před rokem proto spustila takzvaný projekt Kolumbus na podporu zaměstnanosti. Dotuje například podnikatelský inkubátor, kde mají začínající firmy zdarma prostory s recepcí a dalšími službami. Jedním z problémů Znojma je podle starosty také zrušený celní referát, kvůli kterému musejí firmy jezdit proclívat zboží do Brna. O obnovení referátu nyní radnice usiluje.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře