Reklama
reklama

V Žerůtkách vybuchla garáž. Zemřela žena i její syn - policista

Matka a syn zemřeli při výbuchu v garáži rodinného domku v Žerůtkách na Znojemsku. Šestačtyřicetiletá žena a sedmadvacetiletý muž v domku bydleli. Vyšetřování případu převzala Generální inspekce bezpečnostních sborů, protože mrtvý muž byl policista.

„Muž na místě utrpěl mnohočetná zranění neslučitelná se životem muž, u ženy záchranné týmy zahájily rozšířenou neodkladnou resuscitaci. Bohužel tyto oživovací pokusy nebyly úspěšné a zasahující lékař  konstatoval smrt,“ uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Zuchová.

Příčina exploze zatím není jasná ani určená. V obci, kterou se v sobotu odpoledne rozlehl výbuch se hovoří o vojenském granátu či jiné munici.  Výbuch domkem otřásl přibližně ve 14:15 hodin. „Exploze nevyvolala následný požár, přivolaní hasiči proto nemuseli zasahovat,“ uvedl jejich mluvčí Jaroslav Mikoška.

Policie na místo povolala pyrotechnika, aby zjistil, zda nehrozí další nebezpečí, například kvůli jiné nevybuchlé munici. Obyvatele domů v nejbližším okolí policisté vyzvali, aby na nějaký čas své domovy opustili - přinejmenším do té doby, než pyrotechnik prověří místo výbuchu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře