Reklama
reklama

V Žerůtkách vybuchla garáž. Zemřela žena i její syn - policista

Matka a syn zemřeli při výbuchu v garáži rodinného domku v Žerůtkách na Znojemsku. Šestačtyřicetiletá žena a sedmadvacetiletý muž v domku bydleli. Vyšetřování případu převzala Generální inspekce bezpečnostních sborů, protože mrtvý muž byl policista.

„Muž na místě utrpěl mnohočetná zranění neslučitelná se životem muž, u ženy záchranné týmy zahájily rozšířenou neodkladnou resuscitaci. Bohužel tyto oživovací pokusy nebyly úspěšné a zasahující lékař  konstatoval smrt,“ uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Zuchová.

Příčina exploze zatím není jasná ani určená. V obci, kterou se v sobotu odpoledne rozlehl výbuch se hovoří o vojenském granátu či jiné munici.  Výbuch domkem otřásl přibližně ve 14:15 hodin. „Exploze nevyvolala následný požár, přivolaní hasiči proto nemuseli zasahovat,“ uvedl jejich mluvčí Jaroslav Mikoška.

Policie na místo povolala pyrotechnika, aby zjistil, zda nehrozí další nebezpečí, například kvůli jiné nevybuchlé munici. Obyvatele domů v nejbližším okolí policisté vyzvali, aby na nějaký čas své domovy opustili - přinejmenším do té doby, než pyrotechnik prověří místo výbuchu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře