Reklama
reklama

V roli krále na Znojemském vinobraní se představí herec Miroslav Hrabě

V čele průvodu Znojemského historického vinobraní, které se uskuteční 13. a 14. září, se v tradiční roli krále Jana Lucemburského představí herec Miroslav Hrabě. Kromě historického programu nabídne letošní 30. ročník i hudební vystoupení a gastronomické speciality s důrazem na vína a burčáky.

"Jako znojemský rodák jsem se mnoha vinobraní zúčastnil jako divák a král byl pro mne vždy postavou nejobdivovanější," uvedl dvaatřicetiletý Hrabě, který je mimo jiné známý ze seriálu Ordinace v růžové zahradě či pohádky Nejkrásnější hádanka. Dodal, že se spolu s kolegyní Šárkou Drozdovou, která bude představovat královnu, těší na letošní nové kostýmy.

Krále v předchozích letech představoval Marek Čapoun, který vedle působení v divadelním spolku zastává profesi klinického psychologa. Nebýt králem bylo jeho soukromé rozhodnutí. Jedním z představitelů krále byl v minulých letech také herec Jiří Pomeje.

Víno a burčák budou moci lidé ochutnávat u téměř padesáti stánků nebo v tradičních mázhausech, ve které se promění uzavřená nádvoří středověkých a renesančních domů. Znojmo také vyhlásilo soutěž o nejlepší mázhaus. Gastronomické produkty včetně sýrů, uzenin, trdelníků či langošů budou k dispozici ve 124 stáncích. Z hudebního programu se návštěvníci mohou těšit na kapelu Charlie Straight, skupinu Jiřího Korna či zpěvačku Janu Kirschner. Součástí akce budou také rytířské turnaje a ohňové show.

Vstupenky na oba dny vinobraní oproti loňsku mírně zdražily. Dospělí za dvoudenní vstupné zaplatí v předprodeji 280 korun, od 1. září a na místě pak 310 korun. Zlevněná vstupenka pro studenty a důchodce stojí v předprodeji 230 korun a 250 korun na místě. Děti do 15 let a zdravotně postižení mají vstup na akci zdarma. "Na zdražení se odrazilo zvýšení sazby DPH,|" zdůvodnil starosta Znojma Vlastimil Gabrhel. Letos se očekává návštěvnost kolem 80 tisíc lidí, loni na akci zavítalo 77 tisíc návštěvníků.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře