Reklama
reklama

V roli krále na Znojemském vinobraní se představí herec Miroslav Hrabě

V čele průvodu Znojemského historického vinobraní, které se uskuteční 13. a 14. září, se v tradiční roli krále Jana Lucemburského představí herec Miroslav Hrabě. Kromě historického programu nabídne letošní 30. ročník i hudební vystoupení a gastronomické speciality s důrazem na vína a burčáky.

"Jako znojemský rodák jsem se mnoha vinobraní zúčastnil jako divák a král byl pro mne vždy postavou nejobdivovanější," uvedl dvaatřicetiletý Hrabě, který je mimo jiné známý ze seriálu Ordinace v růžové zahradě či pohádky Nejkrásnější hádanka. Dodal, že se spolu s kolegyní Šárkou Drozdovou, která bude představovat královnu, těší na letošní nové kostýmy.

Krále v předchozích letech představoval Marek Čapoun, který vedle působení v divadelním spolku zastává profesi klinického psychologa. Nebýt králem bylo jeho soukromé rozhodnutí. Jedním z představitelů krále byl v minulých letech také herec Jiří Pomeje.

Víno a burčák budou moci lidé ochutnávat u téměř padesáti stánků nebo v tradičních mázhausech, ve které se promění uzavřená nádvoří středověkých a renesančních domů. Znojmo také vyhlásilo soutěž o nejlepší mázhaus. Gastronomické produkty včetně sýrů, uzenin, trdelníků či langošů budou k dispozici ve 124 stáncích. Z hudebního programu se návštěvníci mohou těšit na kapelu Charlie Straight, skupinu Jiřího Korna či zpěvačku Janu Kirschner. Součástí akce budou také rytířské turnaje a ohňové show.

Vstupenky na oba dny vinobraní oproti loňsku mírně zdražily. Dospělí za dvoudenní vstupné zaplatí v předprodeji 280 korun, od 1. září a na místě pak 310 korun. Zlevněná vstupenka pro studenty a důchodce stojí v předprodeji 230 korun a 250 korun na místě. Děti do 15 let a zdravotně postižení mají vstup na akci zdarma. "Na zdražení se odrazilo zvýšení sazby DPH,|" zdůvodnil starosta Znojma Vlastimil Gabrhel. Letos se očekává návštěvnost kolem 80 tisíc lidí, loni na akci zavítalo 77 tisíc návštěvníků.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře