Reklama
reklama

V roli krále na Znojemském vinobraní se představí herec Miroslav Hrabě

V čele průvodu Znojemského historického vinobraní, které se uskuteční 13. a 14. září, se v tradiční roli krále Jana Lucemburského představí herec Miroslav Hrabě. Kromě historického programu nabídne letošní 30. ročník i hudební vystoupení a gastronomické speciality s důrazem na vína a burčáky.

"Jako znojemský rodák jsem se mnoha vinobraní zúčastnil jako divák a král byl pro mne vždy postavou nejobdivovanější," uvedl dvaatřicetiletý Hrabě, který je mimo jiné známý ze seriálu Ordinace v růžové zahradě či pohádky Nejkrásnější hádanka. Dodal, že se spolu s kolegyní Šárkou Drozdovou, která bude představovat královnu, těší na letošní nové kostýmy.

Krále v předchozích letech představoval Marek Čapoun, který vedle působení v divadelním spolku zastává profesi klinického psychologa. Nebýt králem bylo jeho soukromé rozhodnutí. Jedním z představitelů krále byl v minulých letech také herec Jiří Pomeje.

Víno a burčák budou moci lidé ochutnávat u téměř padesáti stánků nebo v tradičních mázhausech, ve které se promění uzavřená nádvoří středověkých a renesančních domů. Znojmo také vyhlásilo soutěž o nejlepší mázhaus. Gastronomické produkty včetně sýrů, uzenin, trdelníků či langošů budou k dispozici ve 124 stáncích. Z hudebního programu se návštěvníci mohou těšit na kapelu Charlie Straight, skupinu Jiřího Korna či zpěvačku Janu Kirschner. Součástí akce budou také rytířské turnaje a ohňové show.

Vstupenky na oba dny vinobraní oproti loňsku mírně zdražily. Dospělí za dvoudenní vstupné zaplatí v předprodeji 280 korun, od 1. září a na místě pak 310 korun. Zlevněná vstupenka pro studenty a důchodce stojí v předprodeji 230 korun a 250 korun na místě. Děti do 15 let a zdravotně postižení mají vstup na akci zdarma. "Na zdražení se odrazilo zvýšení sazby DPH,|" zdůvodnil starosta Znojma Vlastimil Gabrhel. Letos se očekává návštěvnost kolem 80 tisíc lidí, loni na akci zavítalo 77 tisíc návštěvníků.

Autor: 
redakce
Aktuálně
S tím, jak vyřešit nedostatek míst ve školkách si Brno lámalo hlavu již několik let. Nyní začínají vznikat modulové školky, jejichž stavba zabere maximálně pár týdnů. První taková začne od pondělí...
26.09.2017 - 12:21
Nový vzhled a kvalitnější zázemí. Brňané cestující vlakem přes Královo Pole se mohou těšit, že se tamní nádraží a nádražní budova kompletně promění. Začít se stavbou a opravami by se zde mohlo již v...
26.09.2017 - 11:34
Brněnským strážníkům přišla podezřelá dvojice mladíků s dámskou kabelkou. Ještě více zbystřili, když se mladíci při spatření strážníků dali na útěk. Vyšlo najevo, že kabelka byla kradená.
26.09.2017 - 08:06
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Komentáře