Reklama
reklama

V podnikatelském inkubátoru dostane šanci dvanáct znojemských firem

Znojmo ve spolupráci s Jihomoravským inovačním centrem podpoří dvanáct začínajících firem. Na Armádě pro ně vybudovalo podnikatelský inkubátor. Ten by měl začínajícím podnikatelům usnadnit vstup do světa podnikání.

Snažíme se snížit nezaměstnanost ve Znojmě všemi způsoby,“ říká k novému podnikatelskému inkubátoru starosta města Znojma Vlastimil Gabrhel. „Proto jsme se dohodli na spolupráci s Jihomoravským inovačním centrem. Společně otevřeme ve Znojmě nový podnikatelský inkubátor, v němž v první fázi nalezne prostor 12 nových firem,“ říká starosta Znojma.

 

Jihomoravské inovační centrum bylo založeno Jihomoravským krajem a univerzitami, přičemž rozhodujícím donátorem je Jihomoravský kraj, který na chod centra ročně přispívá částkou cca 30 milionů korun.

 

"Jsme pyšní na to, že jsme prostřednictvím Jihomoravského inovačního centra za 10 let přivedli v Brně na svět stovky firem. Je neuvěřitelné, že jejich roční obrat již přesáhl půl miliardy korun,“ říká náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Václav Božek. „Budeme rádi, když se nám něco podobného podaří časem i ve Znojmě. Nebude to ze dne na den, ale je důležité začít,“ dodává.

 

V podnikatelském inkubátoru získají nové firmy bezplatný nájem prostor kanceláře typu open-space s možností využití společné jednací místnosti, bezplatné připojení k internetu a bezplatné recepční služby. Bonusem navíc je bezplatný balíček inzerce. Po dobu podnikání v podnikatelském inkubátoru - maximálně po dobu jednoho roku - zde může mít podnikatel také sídlo firmy,“ dodává starosta.

 

Otevření znojemského podnikatelského inkubátoru je další aktivitou projektu Kolumbus. Ten spustila znojemská radnice na sklonku loňského roku. Projekt Kolumbus má za cíl objevovat nová pracovní místa a zvýšit konkurenceschopnost Znojmáků na trhu práce. V rámci projektu znojemská radnice například pomáhá zvýšit jazykovou vybavenost svých občanů nebo vyhledává nové pracovní příležitosti doma i v sousedním Rakousku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře