Reklama
reklama

V podnikatelském inkubátoru dostane šanci dvanáct znojemských firem

Znojmo ve spolupráci s Jihomoravským inovačním centrem podpoří dvanáct začínajících firem. Na Armádě pro ně vybudovalo podnikatelský inkubátor. Ten by měl začínajícím podnikatelům usnadnit vstup do světa podnikání.

Snažíme se snížit nezaměstnanost ve Znojmě všemi způsoby,“ říká k novému podnikatelskému inkubátoru starosta města Znojma Vlastimil Gabrhel. „Proto jsme se dohodli na spolupráci s Jihomoravským inovačním centrem. Společně otevřeme ve Znojmě nový podnikatelský inkubátor, v němž v první fázi nalezne prostor 12 nových firem,“ říká starosta Znojma.

 

Jihomoravské inovační centrum bylo založeno Jihomoravským krajem a univerzitami, přičemž rozhodujícím donátorem je Jihomoravský kraj, který na chod centra ročně přispívá částkou cca 30 milionů korun.

 

"Jsme pyšní na to, že jsme prostřednictvím Jihomoravského inovačního centra za 10 let přivedli v Brně na svět stovky firem. Je neuvěřitelné, že jejich roční obrat již přesáhl půl miliardy korun,“ říká náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Václav Božek. „Budeme rádi, když se nám něco podobného podaří časem i ve Znojmě. Nebude to ze dne na den, ale je důležité začít,“ dodává.

 

V podnikatelském inkubátoru získají nové firmy bezplatný nájem prostor kanceláře typu open-space s možností využití společné jednací místnosti, bezplatné připojení k internetu a bezplatné recepční služby. Bonusem navíc je bezplatný balíček inzerce. Po dobu podnikání v podnikatelském inkubátoru - maximálně po dobu jednoho roku - zde může mít podnikatel také sídlo firmy,“ dodává starosta.

 

Otevření znojemského podnikatelského inkubátoru je další aktivitou projektu Kolumbus. Ten spustila znojemská radnice na sklonku loňského roku. Projekt Kolumbus má za cíl objevovat nová pracovní místa a zvýšit konkurenceschopnost Znojmáků na trhu práce. V rámci projektu znojemská radnice například pomáhá zvýšit jazykovou vybavenost svých občanů nebo vyhledává nové pracovní příležitosti doma i v sousedním Rakousku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře