Reklama
reklama

V podnikatelském inkubátoru dostane šanci dvanáct znojemských firem

Znojmo ve spolupráci s Jihomoravským inovačním centrem podpoří dvanáct začínajících firem. Na Armádě pro ně vybudovalo podnikatelský inkubátor. Ten by měl začínajícím podnikatelům usnadnit vstup do světa podnikání.

Snažíme se snížit nezaměstnanost ve Znojmě všemi způsoby,“ říká k novému podnikatelskému inkubátoru starosta města Znojma Vlastimil Gabrhel. „Proto jsme se dohodli na spolupráci s Jihomoravským inovačním centrem. Společně otevřeme ve Znojmě nový podnikatelský inkubátor, v němž v první fázi nalezne prostor 12 nových firem,“ říká starosta Znojma.

 

Jihomoravské inovační centrum bylo založeno Jihomoravským krajem a univerzitami, přičemž rozhodujícím donátorem je Jihomoravský kraj, který na chod centra ročně přispívá částkou cca 30 milionů korun.

 

"Jsme pyšní na to, že jsme prostřednictvím Jihomoravského inovačního centra za 10 let přivedli v Brně na svět stovky firem. Je neuvěřitelné, že jejich roční obrat již přesáhl půl miliardy korun,“ říká náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Václav Božek. „Budeme rádi, když se nám něco podobného podaří časem i ve Znojmě. Nebude to ze dne na den, ale je důležité začít,“ dodává.

 

V podnikatelském inkubátoru získají nové firmy bezplatný nájem prostor kanceláře typu open-space s možností využití společné jednací místnosti, bezplatné připojení k internetu a bezplatné recepční služby. Bonusem navíc je bezplatný balíček inzerce. Po dobu podnikání v podnikatelském inkubátoru - maximálně po dobu jednoho roku - zde může mít podnikatel také sídlo firmy,“ dodává starosta.

 

Otevření znojemského podnikatelského inkubátoru je další aktivitou projektu Kolumbus. Ten spustila znojemská radnice na sklonku loňského roku. Projekt Kolumbus má za cíl objevovat nová pracovní místa a zvýšit konkurenceschopnost Znojmáků na trhu práce. V rámci projektu znojemská radnice například pomáhá zvýšit jazykovou vybavenost svých občanů nebo vyhledává nové pracovní příležitosti doma i v sousedním Rakousku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře