Reklama
reklama

V areálu Louckého kláštera budou moci návštěvníci i bydlet

Loucký klášter jako jedna z dominant Znojma sice po etapách, ale přece jen mění svou tvář. „Pro město jako majitele by celková rekonstrukce byla velké sousto, ale filozofie postupných oprav nese své ovoce. Velkou zásluhu na tom má i Znovín Znojmo, který využívá především pater a první podlaží hlavní budovy a objekt tzv. kladiva,“ konstatuje starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Na začátku roku se město pustilo do venkovní rekonstrukce bývalé jízdárny, která sloužila v minulých desetiletích jako výstrojní sklad armády. Prostřednictvím Správy nemovitostí města Znojma investovalo na tři miliony korun do oprav střechy a nových komínů. Objekt se dočkal i nové fasády a oken. „Vstup do areálu Louckého kláštera dostal reprezentativní vzhled,“ upozorňuje starosta a dodává, že nastal čas myslet na to, jakým způsobem se bude bývalá konírna využívat. Znovín nepotřeboval ke svému podnikání další prostory, takže nereagoval na nabídku pronájmu, která byla vyvěšena na úřední desce. Zájem projevil jediný subjekt.

Rada města tedy po zvážení schválila pronájem prvního patra a podkroví této budovy Petru Březinovi ze Znojma za cenu zhruba devadesáti čtyř tisíc korun ročně. S nájemcem bude do konce září uzavřena smlouva o smlouvě budoucí nájemní. Jelikož chce prostory na vlastní náklady přebudovat na penzion, bude stanovena i lhůta, do které má být rekonstrukce dokončena. Hotovo má být na konci září příštího roku. Poté bude uzavřena nájemní smlouva na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou šest měsíců.

Nabídka ubytování by měla dále oživit tuto část města. Návštěvnické centrum Znovínu i Městská plovárna Louka budou jistě jedním z lákadel.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Komentáře