Reklama
reklama

Úterý bylo na Znojemsku ve znamení nehod, divočák vběhl sanitce do cesty

Čtyři dopravní nehody způsobily policistům na Znojemsku v úterý plno práce. Dva motorkáři utrpěli těžká zranění a divoké prase vběhlo do silnice sanitce.

Ke střetu došlo po čtvrté hodině ráno u obce Citonice. Divočák tam vběhl do jízdní dráhy sanitce, po čelním střetu vznikla škoda na autě čtyřicet tisíc korun. Naštěstí nebyl nikdo zraněn.

Další nehoda byla u Oblekovic před jedenáctou hodinou, kde havaroval šedesátiletý motorkář. „Pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy při projíždění zatáčky a navíc se údajně leknul protijedoucího traktoru. Najel příliš vpravo, aby zabránil střetu, a tam narazil do vzrostlého stromu,“ popsala mluvčí policie Lenka Drahokoupilová.

Způsobil tím škodu dva tisíce korun a s těžkým zraněním byl přepraven vrtulníkem do brněnské nemocnice. „Před polednem se čelně střetla dvě osobní auta v Příměticích. Dvaatřicetiletá řidička pravděpodobně přejela do protisměru a v tu dobu proti ní jelo jiné vozidlo,“ dodala mluvčí. Sama po nárazu utrpěla lehké zranění. Na vozidlech vznikla škoda sedmdesát tisíc korun.

K poslední havárce došlo o půl druhé odpoledne v obci Kadov. Sedmnáctiletý motocyklista pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy při projíždění zatáčky, ke které přijíždělo z protisměru i další auto.

Nejspíš se leknul a i s motorkou upadl na bok. Po pádu ještě narazil do protijedoucího auta. „Mladík tím utrpěl těžké zranění. Letecky byl transportován do nemocnice v Brně,“ zakončila Drahokoupilová. Na vozidlech vznikla škoda čtyřicet tisíc korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře