Reklama
reklama

U znojemské nemocnice vznikne nová železniční zastávka

Poblíž nemocnice ve Znojmě vznikne nová železniční zastávka. Usnadní pacientům cestování do nemocničního areálu, který leží na okraji města a nyní se k němu lze dostat autobusem nebo autem. „Zastávka za tři miliony korun bude v ulici Růženy Svobodové a podle plánů ji postaví v roce 2015,“ uvedla mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková.

Nová zastávka vznikne na trati Znojmo - Okříšky. Městský úřad na stavbu přispěje půl milionu korun. "V minulých dnech dala radnice investorovi akce, kterým je Správa železniční dopravní cesty, souhlas k realizaci stavby na městském pozemku," uvedl starosta Znojma Vlastimil Gabrhel. Vybuduje se podle něj železniční spodek, nástupiště a upraví se rozvody nízkého napětí a osvětlení.

Příští rok by měla také začít modernizace trati ze Znojma do Břeclavi. Po jejím skončení budou moci jezdit vlaky mezi oběma městy rychleji. Jako první se zřejmě zrekonstruuje část trati ze Znojma do Hrušovan nad Jevišovkou. Na opravy železnice na Znojemsku příští rok podle dostupných informací poputuje zhruba 400 milionů korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře