Reklama
reklama

U znojemské nemocnice vznikne nová železniční zastávka

Poblíž nemocnice ve Znojmě vznikne nová železniční zastávka. Usnadní pacientům cestování do nemocničního areálu, který leží na okraji města a nyní se k němu lze dostat autobusem nebo autem. „Zastávka za tři miliony korun bude v ulici Růženy Svobodové a podle plánů ji postaví v roce 2015,“ uvedla mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková.

Nová zastávka vznikne na trati Znojmo - Okříšky. Městský úřad na stavbu přispěje půl milionu korun. "V minulých dnech dala radnice investorovi akce, kterým je Správa železniční dopravní cesty, souhlas k realizaci stavby na městském pozemku," uvedl starosta Znojma Vlastimil Gabrhel. Vybuduje se podle něj železniční spodek, nástupiště a upraví se rozvody nízkého napětí a osvětlení.

Příští rok by měla také začít modernizace trati ze Znojma do Břeclavi. Po jejím skončení budou moci jezdit vlaky mezi oběma městy rychleji. Jako první se zřejmě zrekonstruuje část trati ze Znojma do Hrušovan nad Jevišovkou. Na opravy železnice na Znojemsku příští rok podle dostupných informací poputuje zhruba 400 milionů korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře