Reklama
reklama

U nemocnice ve Znojmě vyrostlo parkoviště. Pacienti ale musí za stání zaplatit

Opravené parkoviště otevřela ve zkušebním provozu nemocnice ve Znojmě. Oproti minulým rokům ale za parkování u nemocnice pacienti a lidé, kteří přijíždí do nemocnice, zaplatí. Zdarma bude patnáct minut, první hodiny pak budou stát deset korun.

Během srpna byly dokončeny všechny práce na parkovacích plochách nemocnice. Zahrnovaly nejen rekonstrukci parkovací plochy před vlastním areálem nemocnice, ale současně ohrazení plochy, nové závory, komunikační trasy, úpravu značení a úpravu hlavního vjezdu do nemocnice. „Úpravou stávajícího veřejného parkoviště došlo k navýšení míst pro parkování o 16 na celkových 100 míst. Parkoviště bude mít závorový systém a stání je zpoplatněno minimální částkou,“ uvedl tiskový mluvčí nemocnice Pavel Jajtner.

U znojemské nemocnice tak dojde ke zvýšení možnosti parkování v okolí zařízení tak, aby zvláště v pracovně nejvíce vytížených hodinách mezi sedmou a jedenáctou hodinou dopoledne bylo k dispozici co nejvíce parkovacích míst. „Do budoucna je plánu další rozšíření parkovacích ploch v okolí nemocnice,“ dodal Jajtner.

Parkoviště bude otevřené denně, včetně víkendů a svátku Zpoplatněné bude od šesti hodin ráno do šesti hodin večer, v ostatní hodiny bude zdarma. Zdarma bude také prvních patnáct minut stání v placených časech. Do konce první hodiny pak lidé zaplatí deset korun. Stejnou částkou zpoplatňuje nemocnice i druhou třetí započatou hodinu. Za každou další započatou hodinu zaplatí lidé po dvaceti korunách. Dárci krve a plazmy a lidé s kartou tělesně postiženého mají parkování bezplatné, stejně tak jako vjezd v době ošetření do nemocnice.  Od otevření opraveného parkoviště totiž už pacienti nesmí parkovat v areálu samotné nemocnice. „Povolen pouze vjezd a výjezd do areálu na třicet minut bez poplatku. Delší stání je možné jen zcela výjimečně a to za poplatek padesát korun za každou započatou hodinu," doplnil mluvčí.

Úpravy parkoviště a instalace závor stály dva miliony korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře