Reklama
reklama

U nemocnice ve Znojmě vyrostlo parkoviště. Pacienti ale musí za stání zaplatit

Opravené parkoviště otevřela ve zkušebním provozu nemocnice ve Znojmě. Oproti minulým rokům ale za parkování u nemocnice pacienti a lidé, kteří přijíždí do nemocnice, zaplatí. Zdarma bude patnáct minut, první hodiny pak budou stát deset korun.

Během srpna byly dokončeny všechny práce na parkovacích plochách nemocnice. Zahrnovaly nejen rekonstrukci parkovací plochy před vlastním areálem nemocnice, ale současně ohrazení plochy, nové závory, komunikační trasy, úpravu značení a úpravu hlavního vjezdu do nemocnice. „Úpravou stávajícího veřejného parkoviště došlo k navýšení míst pro parkování o 16 na celkových 100 míst. Parkoviště bude mít závorový systém a stání je zpoplatněno minimální částkou,“ uvedl tiskový mluvčí nemocnice Pavel Jajtner.

U znojemské nemocnice tak dojde ke zvýšení možnosti parkování v okolí zařízení tak, aby zvláště v pracovně nejvíce vytížených hodinách mezi sedmou a jedenáctou hodinou dopoledne bylo k dispozici co nejvíce parkovacích míst. „Do budoucna je plánu další rozšíření parkovacích ploch v okolí nemocnice,“ dodal Jajtner.

Parkoviště bude otevřené denně, včetně víkendů a svátku Zpoplatněné bude od šesti hodin ráno do šesti hodin večer, v ostatní hodiny bude zdarma. Zdarma bude také prvních patnáct minut stání v placených časech. Do konce první hodiny pak lidé zaplatí deset korun. Stejnou částkou zpoplatňuje nemocnice i druhou třetí započatou hodinu. Za každou další započatou hodinu zaplatí lidé po dvaceti korunách. Dárci krve a plazmy a lidé s kartou tělesně postiženého mají parkování bezplatné, stejně tak jako vjezd v době ošetření do nemocnice.  Od otevření opraveného parkoviště totiž už pacienti nesmí parkovat v areálu samotné nemocnice. „Povolen pouze vjezd a výjezd do areálu na třicet minut bez poplatku. Delší stání je možné jen zcela výjimečně a to za poplatek padesát korun za každou započatou hodinu," doplnil mluvčí.

Úpravy parkoviště a instalace závor stály dva miliony korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře