Reklama
reklama

Turisté si ve Znojmě v létě užijí. Lidé se těší na festivaly i opravené památky

Znojmo láká turisty nejen svými krásnými historickými a přírodními kulisami, ale i bohatým kulturním programem. A že se v létě výlet do Znojma opravdu vyplatí!

Ve dnech 9. – 27. července proběhne jubilejní 10. ročník Hudebního festivalu Znojmo, festivalu vážné hudby, který bude tentokrát ve znamení Jeana Philippe Rameau a české hudby. Na návštěvníky čeká unikátní operní stagiona Platée, světová premiéra symfonické básně MORAVA Vladimíra Franze, unikátní MozART group, koncerty propojené s degustacemi vín v atraktivních prostorách nejen Znojma, ale také na zámku Vranov, zámku Uherčice, v Národním parku Podyjí atd.

Milovníky alternativní kultury jistě zaujme dvoudenní Šramlfest, festival hudby, divadla a výtvarna pořádaný v samém centru města pod impozantním Mikulášským kostelem 25. – 26. července. Program nabídne známé kapely Dva, Květy, Helemese ad., ze zahraničních hvězd jmenujme maďarské Desenvoltura a ukrajinský nářez Zapaska. Hudební program doplní divadelní představení, cirkusová show, workshopy a také výstava v kapli sv. Václava, kterou letos kurátorují studenti Ateliéru enviromentu z FAVU Brno.

Začátkem července 2014 byla také zahájena plánovaná rekonstrukce fasády budovy Znojemské Besedy na Masarykově náměstí ve Znojmě, díky které bude město opět pro turisty zajímavější.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře