Reklama
reklama

Turisté si ve Znojmě v létě užijí. Lidé se těší na festivaly i opravené památky

Znojmo láká turisty nejen svými krásnými historickými a přírodními kulisami, ale i bohatým kulturním programem. A že se v létě výlet do Znojma opravdu vyplatí!

Ve dnech 9. – 27. července proběhne jubilejní 10. ročník Hudebního festivalu Znojmo, festivalu vážné hudby, který bude tentokrát ve znamení Jeana Philippe Rameau a české hudby. Na návštěvníky čeká unikátní operní stagiona Platée, světová premiéra symfonické básně MORAVA Vladimíra Franze, unikátní MozART group, koncerty propojené s degustacemi vín v atraktivních prostorách nejen Znojma, ale také na zámku Vranov, zámku Uherčice, v Národním parku Podyjí atd.

Milovníky alternativní kultury jistě zaujme dvoudenní Šramlfest, festival hudby, divadla a výtvarna pořádaný v samém centru města pod impozantním Mikulášským kostelem 25. – 26. července. Program nabídne známé kapely Dva, Květy, Helemese ad., ze zahraničních hvězd jmenujme maďarské Desenvoltura a ukrajinský nářez Zapaska. Hudební program doplní divadelní představení, cirkusová show, workshopy a také výstava v kapli sv. Václava, kterou letos kurátorují studenti Ateliéru enviromentu z FAVU Brno.

Začátkem července 2014 byla také zahájena plánovaná rekonstrukce fasády budovy Znojemské Besedy na Masarykově náměstí ve Znojmě, díky které bude město opět pro turisty zajímavější.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře