Reklama
reklama

Tragické pondělí na Znojemsku: Dva mrtví a čtrnáct zraněných

Poslední prázdninové pondělí bylo na znojemských silnicích tragické. Během odpoledne došlo k sedmi dopravním nehodám. Bylo při nich zraněno čtrnáct osob. Dva lidé na místě zemřeli.

Vše začalo o půl jedné na křižovatce mezi obcemi Práče a Prosiměřice. Šestadvacetiletá žena z našeho regionu jela s Opelem Vectra od obce Stošíkovice na Louce směrem na obec Bantice. Pravděpodobně nedala přednost v jízdě a narazila do boku Fordu Escort, který jel po hlavní silnici od Prosiměřic. Střet vozidel skončil žalostně. Jedenasedmdesátiletý řidič z Brna ve Fordu i jeho o čtyři roky mladší spolujezdkyně na předním sedadle utrpěli zranění neslučitelná se životem. Dvě děti na zadním sedadle vyvázly s těžkým zraněním. Řidička i malý spolujezdec ze druhého vozu byli zraněni lehce. Mladá žena alkohol před jízdou nepila. Způsobená škoda na autech je asi šedesát tisíc korun.  

Deset minut před třetí hodinou došlo k dopravní nehodě u Znojma na výjezdu směrem na obec Únanov. Pětačtyřicetiletý řidič Fordu Focus ze Znojemska zde pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy při projíždění zatáčky. Přejel do protisměru a bočně se střetl s protijedoucím Opelem Astra. Poté vyjel do silničního příkopu a poškodil směrový sloupek a dopravní  značku. Dále narazil do břehu před polní cestou a tím byl vymrštěn do vzduchu. Přelétl přes oplocení a dopadl na zahradu. Vůz byl opět vymrštěn, přetočil se přes střechu a dopadl za oplocení na další zahradu koly vzhůru. Po této krkolomné a nebezpečné akrobacii utrpěl muž za volantem a dítě ve školním věku lehké zranění. Řidič byl silně cítit alkoholem. Na první pohled bylo zřejmě, že je velmi opilý. Nebyl ani schopen provést dechovou zkoušku. Hodnotu alkoholu v jeho těle určí až rozbor krve, kterou mu následně odebrali v nemocnici. Nebezpečný šofér způsobil celkovou škodu sto tisíc korun.  

Deset minut po půl čtvrté havaroval na silnici I/53 nedaleko obce Oleksovice šedesátiletý muž ze Znojemska. Pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy, vyjel ze silnice a se Škodou Felicia narazil do stromu. Utrpěl lehké zranění, alkohol před jízdou nepil a neopatrnou jízdou způsobil škodu deset tisíc korun. 

Pět minut před půl pátou narazil do stromu další řidič. Osmnáctiletý mladík z našeho regionu za volantem Opelu Corsa se údajně nevěnoval plně řízení, protože vyháněl mouchu z kabiny vozu. Nakonec vjel u obce Vítonice do silničního příkopu, dostal smyk a zastavil se až o strom. On i jeho další dva spolujezdci byli lehce zraněni. Dechová zkouška byla negativní a způsobená škoda odhadnuta na padesát tisíc korun.

O půl šesté narazil do budovy trafostanice v obci Šatov čtyřiatřicetiletý muž ze Znojemska na mopedu Babeta. Pravděpodobně se nevěnoval plně řízení. Svoji negativní roli zde sehrál alkohol. Muž měl celé odpoledne popíjet a pak usedl na malý motocykl. Po nárazu utrpěl lehké zranění a nebyl schopen provedení dechové zkoušky. Způsobil škodu dva tisíce korun. Navíc vyšla najevo i další závažná skutečnost. Muž nevlastní žádné řidičské oprávnění. 

O půl osmé se odehrála další dopravní nehoda v obci Vranovská Ves. Jedenašedesátiletý muž jel s osobním vozidlem Mercedes s německou registrační značkou a v zatáčce přejel do protisměru. Tím se střetl s protijedoucí Škodou Octavia. Nikdo nebyl naštěstí zraněn a ani pod vlivem alkoholu. Způsobená škoda je však čtvrt milionu korun.

K poslední včerejší dopravní kolizi došlo po půl deváté v části Znojma Přímětice. Třiadvacetiletý cyklista z našeho regionu jel s kolem po chodníku, náhle vjel na silnici a pravděpodobně nedal přednost Fordu Focus. Řidič osobního vozu nestačil již pro krátkou vzdálenost střetu zabránit. Mladík na jízdním kole utrpěl lehké zranění. Byl cítit alkoholem. V nemocnici mu byla odebrána krev, neboť na místě u něho nebyla dechová zkouška vzhledem ke zranění možná. Řidič auta nebyl pod vlivem alkoholu. Způsobená škoda je asi pětadvacet tisíc korun.   

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře