Reklama
reklama

Tragická nehoda u Oleksovic na Znojemsku. Řidič zemřel na místě

Vážná dopravní nehoda kamionu a osobního auta zablokovala ve středu odpoledne silnici I/53 z Pohořelic do Znojma u Oleksovic na několik hodin. Řidič osobního auta tam bohužel zemřel na místě.

K tragické dopravní nehodě došlo ve středu na silnici I/53 nedaleko odbočky na obec Oleksovice. Tam se srazilo osobní auto s kamionem. Sedmdesátiletý řidič Škody Octavia jel ve směru od Pohořelic na Lechovice a podle doposud zjištěných informací začal předjíždět nákladní auto jedoucí před ním. V okamžiku, kdy najel do levého pruhu, střetl se s protijedoucím nákladním vozidlem Volvo s návěsem. Náraz byl natolik silný, že osobní auto bylo odhozeno do pravého příkopu, kde zůstalo ležet na boku. Řidič škodovky jel ve vozidle sám a bohužel jeho zranění byla natolik vážná, že jim na místě podlehl. Šofér kamionu zraněn nebyl.

„Policisté na místě provedli prvotní úkony a šofér nákladního vozidla podstoupil odborné měření na alkohol, které vykázalo nulovou hodnotu. Stejně negativně dopadl i test na přítomnost omamných a psychotropních látek. Policejní hlídka vyrozuměla rodinné příslušníky a v současné době zůstává nehoda nadále v šetření,“ uvedla k nehodě mluvčí znojemské policie Kamila Haraštová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Hudební klub Fléda navazuje na program minulých sezón ve všech dramaturgických liniích. V jarní sezoně 2018 opět uvádí řadu velkých jmen nejen elektronické hudby. V českém klubovém prostředí se tak...
16.01.2018 - 13:51
Moravské náměstí Foto: Centrumnews/Daniel Kempský
Rozpočet městské části Brno-střed na rok 2018 počítá s výdaji ve výši 621 milionů korun. Bude se třeba opravovat Moravské námětí nebo školky.
16.01.2018 - 07:11
Komentáře