Reklama
reklama

Tisíc absolventů už má soukromá vysoká škola ve Znojmě

Jediná vysoká škola ve Znojmě, Soukromá vysoká škola ekonomická, se může pochlubit tisícím absolventem. Stala se jí letos Lucie Vystrčilová, která zde studovala veřejnou správu.

„V tom oboru jsem se našla. Čím víc jsem do něho pronikala, tím více mě bavil. Byla jsem na škole moc spokojená a asi už nepoznám takovou rodinnou atmosféru a přátelské vztahy jako jsem zažila na této škole. Nemohu na ni říct nic špatného,“ zcela spontánně hodnotila studijní léta čerstvá bakalářka Lucie Vystrčilová.
Radost tak udělala především vedení vysoké školy – rektorce Haně Březinové, Júlii Nielsen, prorektorce pro vnější vztahy a prorektoru pro studijní činnost a rozvoj školy Pavlu Štohlovi. Ten se dušoval, že tato chvála opravdu není předem domluvená. V rámci slavnostní promoce přišel do městského divadla poblahopřát tisící absolventce také starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Vychovat tisíc absolventů, kteří jsou velmi úspěšní při získávání zaměstnání, není jednoduché, ale pro školu je to prestižní vizitka. „Soukromá vysoká škola začínala jen s dvaasedmdesáti studenty a od začátku si budovala výborné renomé. Již v roce 2005 zachytila dobu velkého zájmu o kombinované studium. A studenti se hlásili. Slyšeli, že je kvalitní. Přestože má padesáti procentní „úmrtnost“, což je hodně. Ale to bylo a je dáno vysokou kvalitou výuky a kladenými nároky na studenty během studia. Takže vychovat tisícího absolventa, pokud nechcete z těchto nároků slevit, dá opravdu hodně práce. Laťka zůstává stále vysoko a jen velice málo našich absolventů je evidováno na úřadě práce. Pokud se tak stane, je to vždy jen na krátkou dobu,“ vysvětlila rektorka Hana Březinová.

„Naši absolventi, kteří navazující na magisterské studium na veřejných vysokých školách nemají problém je zvládnout,“ doplnil Pavel Štohl.

Zdroj: fcb Znojmo

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře