Reklama
reklama

Tisíc absolventů už má soukromá vysoká škola ve Znojmě

Jediná vysoká škola ve Znojmě, Soukromá vysoká škola ekonomická, se může pochlubit tisícím absolventem. Stala se jí letos Lucie Vystrčilová, která zde studovala veřejnou správu.

„V tom oboru jsem se našla. Čím víc jsem do něho pronikala, tím více mě bavil. Byla jsem na škole moc spokojená a asi už nepoznám takovou rodinnou atmosféru a přátelské vztahy jako jsem zažila na této škole. Nemohu na ni říct nic špatného,“ zcela spontánně hodnotila studijní léta čerstvá bakalářka Lucie Vystrčilová.
Radost tak udělala především vedení vysoké školy – rektorce Haně Březinové, Júlii Nielsen, prorektorce pro vnější vztahy a prorektoru pro studijní činnost a rozvoj školy Pavlu Štohlovi. Ten se dušoval, že tato chvála opravdu není předem domluvená. V rámci slavnostní promoce přišel do městského divadla poblahopřát tisící absolventce také starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Vychovat tisíc absolventů, kteří jsou velmi úspěšní při získávání zaměstnání, není jednoduché, ale pro školu je to prestižní vizitka. „Soukromá vysoká škola začínala jen s dvaasedmdesáti studenty a od začátku si budovala výborné renomé. Již v roce 2005 zachytila dobu velkého zájmu o kombinované studium. A studenti se hlásili. Slyšeli, že je kvalitní. Přestože má padesáti procentní „úmrtnost“, což je hodně. Ale to bylo a je dáno vysokou kvalitou výuky a kladenými nároky na studenty během studia. Takže vychovat tisícího absolventa, pokud nechcete z těchto nároků slevit, dá opravdu hodně práce. Laťka zůstává stále vysoko a jen velice málo našich absolventů je evidováno na úřadě práce. Pokud se tak stane, je to vždy jen na krátkou dobu,“ vysvětlila rektorka Hana Březinová.

„Naši absolventi, kteří navazující na magisterské studium na veřejných vysokých školách nemají problém je zvládnout,“ doplnil Pavel Štohl.

Zdroj: fcb Znojmo

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře