Reklama
reklama

Spanilá jízda městem - na kole

Dnes bude celý den patřit Komenského náměstí cyklistům a zájemcům o cyklodopravu. Město Znojmo v návaznosti na projekt Zdravá města a v souladu se strategickým plánem na další období připravuje se zájmovým sdružením Cyklo Klub Kučera Znojmo prezentaci možností, jak ulevit komplikované dopravní situaci ve Znojmě.

K prohlédnutí a vyzkoušení budou připraveny různé druhy městských kol a elektrokol. Názorná ukázka jednoduchých úprav starších kol možná přesvědčí mnoho občanů o možnosti dopravovat se do práce, školy a zábavou na kole. Současně se nejen cyklisté seznámí s připravovanými projekty na cyklostezky a připravovaný cyklogenerel.

Město Znojmo zve všechny cyklisty na 17.00 hodinu, kdy na cyklostezce u Nové lékárny – Komenského náměstí, odstartuje spanilá jízda městem. Ve 20.00 hodin se můžou všichni účastnit diskuze a přispět svým názorem k navrhovaným dopravním opatřením na podporu cyklistiky ve Znojmě.

V 1. Mezinárodním cykloturistickém centru služeb a informací v ČR, ul. U Obří hlavy 7, budou promítány příspěvky a ukázky řešení bezpečného  začlenění cyklistů v různých měst. Promítací přístroj se bude pohánět prostřednictvím šlapání na jízdním kole.

Zdroj: MÚ Znojmo

Autor: 
redakce
Aktuálně
Znojemští policisté dopadli muže, který ukradl horské kolo. Při vyšetřování navíc vyšlo najevo, že s podobnou krádeží má muž již předchozí zkušenosti.
24.08.2017 - 08:05
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
Komentáře