Reklama
reklama

Spanilá jízda městem - na kole

Dnes bude celý den patřit Komenského náměstí cyklistům a zájemcům o cyklodopravu. Město Znojmo v návaznosti na projekt Zdravá města a v souladu se strategickým plánem na další období připravuje se zájmovým sdružením Cyklo Klub Kučera Znojmo prezentaci možností, jak ulevit komplikované dopravní situaci ve Znojmě.

K prohlédnutí a vyzkoušení budou připraveny různé druhy městských kol a elektrokol. Názorná ukázka jednoduchých úprav starších kol možná přesvědčí mnoho občanů o možnosti dopravovat se do práce, školy a zábavou na kole. Současně se nejen cyklisté seznámí s připravovanými projekty na cyklostezky a připravovaný cyklogenerel.

Město Znojmo zve všechny cyklisty na 17.00 hodinu, kdy na cyklostezce u Nové lékárny – Komenského náměstí, odstartuje spanilá jízda městem. Ve 20.00 hodin se můžou všichni účastnit diskuze a přispět svým názorem k navrhovaným dopravním opatřením na podporu cyklistiky ve Znojmě.

V 1. Mezinárodním cykloturistickém centru služeb a informací v ČR, ul. U Obří hlavy 7, budou promítány příspěvky a ukázky řešení bezpečného  začlenění cyklistů v různých měst. Promítací přístroj se bude pohánět prostřednictvím šlapání na jízdním kole.

Zdroj: MÚ Znojmo

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře