Reklama
reklama

Sedmnáctiletá řidička se v Audi snažila vyhnout kontrole policistů na silnici

Běžná silniční kontrola se ve Znojmě včera odpoledne změnila v pronásledování vozidla. Zanedlouho vyšlo najevo, proč řidička ujížděla. Bylo jí teprve 17 let a neměla řidičský průkaz.

Pokyn k zastavení nerespektovala řidička osobního auta Audi. Včera o půl páté odpoledne ujížděla po Bolzánově ulici ve Znojmě. Nereagovala na světelné a zvukové signalizační zařízení na služebním vozidle, které jelo za ní s rozsvíceným nápisem STOP. Stále zvyšovala rychlost a na konci ulice včas nedobrzdila. Vjela do křižovatky s Legionářskou ulicí a ohrozila vozidla jedoucí po hlavní silnici. Vzhledem k hustotě provozu nemohla dále pokračovat v jízdě. Pronásledující policisté využili této situace a ihned otevřeli její dveře.

Mladá žena za volantem však zařadila zpátečku a začala i s otevřenými dveřmi couvat. Narazila do dopravní značky a tím poškodila kromě svého auta i chodník a oplocení domu. Ani to ji neodradilo a zařadila rychlost a opět se pokoušela ujet.

„Dopravní policisté proto přistoupili k použití donucovacích prostředků a razantně její počínání na silnici ukončili. Pomocí hmatů a chvatů ji vyvedli z auta. Potom vyšlo najevo, že se jedná o sedmnáctiletou dívku a vzhledem k jejímu věku není zatím oprávněna k řízení osobního vozu,“ uvedla k případu mluvčí znojemské policie Lenka Drahokoupilová.

Při jejím ujíždění vznikla celková škoda asi patnáct tisíc korun. Nikdo naštěstí nebyl zraněn. Dechová zkouška na zjištění požití alkoholu byla negativní. Stejný výsledek měl i test na drogy. Proč se dívka chovala tak, jak se chovala, nyní policisté zjištují.

Ve správním řízení jí hrozí pokuta dvacet pět až padesát tisíc korun a zákaz řízení na jeden až dva roky. Dopustila se totiž přestupku, řídila motorové vozidlo a není držitelem příslušného řidičského oprávnění.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře