Reklama
reklama

Sedmnáctiletá řidička se v Audi snažila vyhnout kontrole policistů na silnici

Běžná silniční kontrola se ve Znojmě včera odpoledne změnila v pronásledování vozidla. Zanedlouho vyšlo najevo, proč řidička ujížděla. Bylo jí teprve 17 let a neměla řidičský průkaz.

Pokyn k zastavení nerespektovala řidička osobního auta Audi. Včera o půl páté odpoledne ujížděla po Bolzánově ulici ve Znojmě. Nereagovala na světelné a zvukové signalizační zařízení na služebním vozidle, které jelo za ní s rozsvíceným nápisem STOP. Stále zvyšovala rychlost a na konci ulice včas nedobrzdila. Vjela do křižovatky s Legionářskou ulicí a ohrozila vozidla jedoucí po hlavní silnici. Vzhledem k hustotě provozu nemohla dále pokračovat v jízdě. Pronásledující policisté využili této situace a ihned otevřeli její dveře.

Mladá žena za volantem však zařadila zpátečku a začala i s otevřenými dveřmi couvat. Narazila do dopravní značky a tím poškodila kromě svého auta i chodník a oplocení domu. Ani to ji neodradilo a zařadila rychlost a opět se pokoušela ujet.

„Dopravní policisté proto přistoupili k použití donucovacích prostředků a razantně její počínání na silnici ukončili. Pomocí hmatů a chvatů ji vyvedli z auta. Potom vyšlo najevo, že se jedná o sedmnáctiletou dívku a vzhledem k jejímu věku není zatím oprávněna k řízení osobního vozu,“ uvedla k případu mluvčí znojemské policie Lenka Drahokoupilová.

Při jejím ujíždění vznikla celková škoda asi patnáct tisíc korun. Nikdo naštěstí nebyl zraněn. Dechová zkouška na zjištění požití alkoholu byla negativní. Stejný výsledek měl i test na drogy. Proč se dívka chovala tak, jak se chovala, nyní policisté zjištují.

Ve správním řízení jí hrozí pokuta dvacet pět až padesát tisíc korun a zákaz řízení na jeden až dva roky. Dopustila se totiž přestupku, řídila motorové vozidlo a není držitelem příslušného řidičského oprávnění.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře