Reklama
reklama

Sedm lidí se ve Znojmě otrávilo muchomůrkou, spletli si ji s "masákem"

Ve znojemské nemocnici leží už sedm lidí přiotrávených prudce jedovatou muchomůrkou tygrovanou. Lidé si ji často pletou s masákem. 

Jednoho přiotráveného pacienta přijali v úterý, dalších šest pak přes víkend. Tři lidi přivezli do nemocnice záchranáři. "Žena byla ve velice závažném stavu a zasahující tým ji musel, kromě nezbytného vyšetření, také zajistit dýchaní pomocí umělé plicní ventilace. Další dva muži zůstali při vědomí," uvedla mluvčí záchranářů Barbora Zuchová.

 

„Jedná se o poměrně závažné otravy s těžkým průběhem, proto chceme varovat obyvatele Znojemska, aby se vyvarovali sběru hub, jejichž druh neumí přesně určit," upozornil mluvčí znojemské nemocnice Pavel Jajtner.

 

Muchomůrku tygrovanou si lze splést s jedlou muchomůrkou růžovkou zvanou masák. Pro houbaře je podle něj masák vítaným úlovkem. Odborníci jej však doporučují sbírat jen zkušeným houbařům

 

V případě nevolnosti a zvracení po houbovém jídle by se lidé měli ihned obrátit na lékaře. S sebou by měli vzít všechno, co z hub zbylo – okrájené houby, pokrm z hub, ale i zvratky nebo stolici.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře