Reklama
reklama

Šedesát let starý stadion ve Znojmě se promění v moderní multifunkční arénu

Boj o dotace na přestavbu tribun a zázemí Městského stadionu ve Znojmě na konci července skončila a město se může pustit do práce. „Chtěl bych při této příležitosti poděkovat Národní radě pro sport i Ministerstvu školství, tělovýchovy a mládeže, které vyslyšely naše volání po nutnosti modernizovat nejvýznamnější stadion na Znojemsku,“ řekl starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Právě Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy se bude na nákladech na modernizaci podílet nejvíce. Z celkové částky 47 miliónů korun uhradí plných 85 procent. Zbytek financí poskytne znojemská radnice (5,5 milionů) a Jihomoravský kraj (1,5 milionu).

„Hlavním naším cílem je proměnit zchátralý stadion, do kterého šedesát let nikdo pořádně neinvestoval na malou, ale moderní multifunkční arénu splňující parametry začátku 21. století,“ vysvětlil starosta. „Díky provedeným úpravám se budou na stadionu moci nejen hrát mezinárodní zápasy či zápasy první a druhé fotbalové ligy, ale můžeme se ucházet i o pořádání významných lehkoatletických závodů,“ dodává starosta.

Při stavebních úpravách dozná největší změny třípatrová budova hlavní tribuny. Zde budou vybudovány nejen nové šatny pro sportovce, ale také další z dnešního pohledu pro pořádání významnějších akcí důležité prostory jako antidopingová kontrola, mix zóna, zóna pro média včetně televizního studia nebo klubová zóna pro významné hosty.

Velká pozornost bude při rekonstrukci věnována novým standardům bezpečnosti diváků na stadionu.  „Ve třetím nadzemním patře tribuny se bude nově nacházet bezpečnostní – řídící místnost, do které budou svedeny veškeré ovládací prvky stadionu tak, aby bylo možné v každém okamžiku provést adekvátní bezpečnostní opatření,“ zdůrazňuje starosta.

Z bezpečnostních důvodů budou také nově odděleny jednotlivé divácké sektory. Hlavní tribuna po rekonstrukci pojme 974 krytých míst, dalších 1 400 bude k dispozici na vedlejší tribuně v oblouku a 225 míst vznikne v odděleném sektoru pro hosty. Místa budou osazena novými pohodlnými sedačkami.

Realizátorem rekonstrukce je firma Metrostav, která uspěla v otevřeném transparentním výběrovém řízení. Firma se smluvně zavázala, že rekonstrukci zvládne provést za 48 dní. „Celou rekonstrukci bychom chtěli zvládnout v řádech týdnů,“ říká starosta. Kromě rekonstrukce tribun a zázemí město plánuje vybudovat na stadionu nové osvětlení a kotelnu, která je nezbytná pro provoz vyhřívaného trávníku. Vzhledem k sestupu fotbalistů do Fotbalové národní ligy nejsou tyto projekty akutní, nicméně vedení města dále s klubem i fotbalovou asociací hledá způsob, jak je zrealizovat.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře